Antalya'da, akıma kapılan kurbanlıklar telef oldu

- Muratpaşa ilçesinde kurulan kurban pazarında elektrik akımına kapılan 60'a yakın koyun ve keçi telef oldu

Antalya'da, akıma kapılan kurbanlıklar telef oldu
09 Eylül 2016 Cuma 00:11

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde kurban pazarında elektrik akımına kapılan 60'a yakın küçükbaş hayvan telef oldu.

Alınan bilgiye göre, olay, Muratpaşa Belediyesine ait Kızılarık Mahallesi 2818 Sokak'ta bulunan kurban satış alanında meydana geldi. Kurbanlıklarını satmak için Türkiye'nin çeşitli illerinden hayvan pazarına gelen 100'e yakın besici, belediye tarafından hazırlanan alana çadırlarını kurdu.

Koyun ve keçilerin bulunduğu pazarda besiciler, hayvanların birbirine karışmasını engellemek amacıyla için etrafı tel çitlerle çevirdi. Yemlikleri de demirden olan alanda, yol kenarında elektrik direğinden kaynaklandığı tahmin edilen kaçak nedeniyle 3 üreticiye ait yaklaşık 60 hayvan telef oldu.

Olay yerine gelen elektrik şirketi görevlileri direkteki kaçak akımı belirleyip, önlem alırken, hayvan sahipleri ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Konya Akşehir'den gelen Muhammet Kara, 110 küçükbaş hayvanından 41'inin telef olduğunu belirterek, "İki gündür yetkilileri arıyoruz ve kaçak olduğunu söylüyoruz ama bizimle ilgilenmediler. 48 bin liralık zararım var." diye konuştu.

Burdur Bucak'tan gelen Osman Özbudak ise kaçağı dün tespit ettiklerini ve dünden beri hayvanların telef olduğunu kaydetti. Özbudak, "Beni de dün zayıf şekilde elektrik çarptı. Direkteki elektrik kaçağını görüp zabıtaya söyledim. Zabıta ilgilenmedi. Elektrik şirketine de ulaşamadık. 13 hayvanım telef oldu, 35'inin de ciğeri zarar gördü, bugün olmasa bile 3 güne ölür." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×