Anneler Günü

- KADEM Genel Başkanı Yılmaz: - "Yalnızca Türkiye'deki değil, kan ve gözyaşının hüküm sürdüğü topraklardaki annelerin de günü kutlu olsun"

Anneler Günü

İSTANBUL (AA) - ​Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, yalnızca Türkiye'deki değil, kan ve gözyaşının hüküm sürdüğü topraklardaki annelerin de gününün kutlu olmasını diledi.

Yılmaz, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, adaletin hüküm sürdüğü, kaliteli nesillerin boy gösterdiği, geleceğe umutla bakan, erdemli ve idealist bir toplumun yetişmesine en büyük katkıyı yapanın anneler olduğunu belirterek, "Anneler Günümüz kutlu olsun." ifadesini kullandı.

Bütün kimlikleriyle olduğu gibi anne kimliğiyle de kadınların haklarını korumak ve onları her türlü ayrımcılıktan ve şiddetten esirgemek için çalıştıklarını vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"KADEM olarak, Anneler Günümüzü kutluyoruz. Yalnızca Türkiye'deki değil, kan ve gözyaşının hüküm sürdüğü topraklardaki annelerin de günü kutlu olsun. Çocuklarını ve ailesini korumak için savaştan kaçıp mülteci olan, savaştan kaçamayıp büyük acılara tanıklık eden annelerin de günü kutlu olsun. Şehit annelerinin, engelli çocuk büyüten annelerin ve ahirete intikal etmiş tüm annelerin gününü kutluyor, saygılar ve sevgiler sunuyorum."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×