Anneler Günü

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu: - "Hükümet olarak bütün çabamız, annelerin gözyaşı dökmediği, yüzlerinin güldüğü, mutlu ve huzurlu bir Türkiye" - "Ülkemizin fedakar anneleri ve geleceğin anneleri, kız çocuklarımızın haklarını teslim etmek için köklü reformlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz"

Anneler Günü

ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Hükümet olarak bütün çabamız, annelerin gözyaşı dökmediği, yüzlerinin güldüğü, mutlu ve huzurlu bir Türkiye." değerlendirmesinde bulundu.

Ramazanoğlu, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, annelerin "Dünyanın kalbi, sevginin, şefkatin, merhametin kendisi" olarak tanımlanabileceğini, hiçbir övgünün tam olarak anneleri anlatamayacağını belirtti.

"Anne, barışın, kardeşçe yaşamanın, fedakarlığın sembolü ve teminatıdır." ifadesini kullanan Ramazanoğlu, anneliğin dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri olduğunu kaydetti.

Ramazanoğlu, mesajında "Peygamber efendimiz, 'cennet, annelerin ayakları altındadır' diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ve mübarek olduğunu ifade etmiştir. Bütün bu özelikleriyle ailenin, beraberliğin, barışın ve güvenin sembolü olan anne, toplumumuzun da temelini oluşturan en önemli değerdir." ifadesine yer verdi.

Yaşanan sorunları çözüme kavuştururken en önemli güç ve güven kaynağının sağlam aile yapısı ve sıcak aile ilişkileri olduğunu, toplumu şekillendirmede büyük rolü olan annelerin, eğitim, sağlık, istihdam ve karar alma mekanizmaları başta olmak üzere yaşamın her alanına tam ve aktif katılımını sağlamak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Ramazanoğlu, şu görüşlerini paylaştı:

"Hükümet olarak bütün çabamız, annelerin gözyaşı dökmediği, yüzlerinin güldüğü, mutlu ve huzurlu bir Türkiye. Ülkemizin fedakar anneleri ve geleceğin anneleri kız çocuklarımızın haklarını teslim etmek için köklü reformlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu özel gün dolayısıyla başta şehit annelerimiz olmak üzere bütün annelerimizin hürmetle ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×