banner379

Anadolu Ajansının 360 derece çekimlerine büyük ilgi

- Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek abonelerine en iyi hizmeti vermeye çalışan Anadolu Ajansının, özel kameralarla yaptığı 360 derece çekimleri büyük ilgi görüyor - Görüntüler, akıllı cihazlar üzerinden YouTube uygulamasıyla telefon hareket ettirilerek de izlenebiliyor

Anadolu Ajansının 360 derece çekimlerine büyük ilgi
29 Haziran 2016 Çarşamba 14:06

ANKARA (AA) - Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek abonelerine en iyi hizmeti vermeye çalışan Anadolu Ajansının (AA) özel kameralarla yaptığı 360 derece çekimleri büyük ilgi görüyor.

AA, bu yıl ilk kez 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabirde düzenlenen törenleri, 360 derece çekim yapabilen özel kamera ile görüntülemişti.

Kapadokya'da sıcak hava balonlarının görsel şöleni ile dünyada 8 süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapabilen tek akrotim olan Türk Yıldızları'nın gösterisinin, 360 derece açıyla görüntülenen videosu da ilgiyle takip edilmişti.

AA'nın uluslararası haber fotoğrafı yarışması olan "Istanbul Photo Awards 2016"nın Ankara Cer Modern'deki sergisi de 360 derece kameradan elde edilen görüntülerle abonelere sunulmuştu.

AA'nın 360 derece çekim yapabilen özel kameralardan elde edilen çekimleriyle video izlenirken sadece kameranın çektiği açı değil, mouse ya da klavyenin yön tuşlarıyla 360 derece döndürülerek videonun her alanı izlenebiliyor.

Görüntüler ayrıca akıllı cihazlar üzerinden YouTube uygulamasıyla telefon hareket ettirilerek de izlenebiliyor.

360 derece kameralar ile yapılan çekimler şu an için sadece Chrome'da ve iOS ile Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda oynatılabiliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×