Amerika Diyanet Merkezi'nde bayram namazı

- ABD'de başkent Washington ve civarında yaşayan Müslümanlar, Amerika Diyanet Merkezi'ndeki bayram namazında bir araya geldi

Amerika Diyanet Merkezi'nde bayram namazı
05 Temmuz 2016 Salı 18:42

WASHINGTON (AA) - ABD'de başkent Washington ve civarında yaşayan Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazı için Amerika Diyanet Merkezi'nde bir araya geldi.

Başkent Washington'a yarım saatlik mesafede Maryland eyaletinde yer alan Amerika Diyanet Merkezi'nde buluşan Müslümanlar, merkez bünyesinde yer alan camide tekbirler ve dualarla bayram namazlarını kıldı.

Caminin tamamen dolması sebebiyle avluya taşan cemaat, bayram namazının ardından, "İslam kardeşliğinin vurgulandığı" Türkçe ve İngilizce okunan hutbeyi dinledi. Daha sonra yüzlerce, Müslüman cami içinde ve dışında bayramlaştı.

Namazdan sonra kahvaltı ikramının yapıldığı organizasyona farklı eyaletlerden gelen çok sayıda Türk vatandaşının yanı sıra farklı milletlere mensup, Amerikalı Müslümanlar da katıldı.

Geçen yıl Ramazan ayında hizmete giren Amerika Diyanet Merkezi'nin resmi açılışı, 2 Nisan 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×