Ambalaj standartları TÜRKAS'ta belirlenecek

- Tüm Ürün Kap ve Ambalaj Standartları Sempozyumu, 5-6 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek

Ambalaj standartları TÜRKAS'ta belirlenecek
28 Eylül 2016 Çarşamba 15:38

İSTANBUL (AA) - Sebze ve meyvelerin üretiminden tüketimine kadarki yolculuğunda yaşanan kayıpların önüne geçmek amacıyla Tüm Ürün Kap ve Ambalaj Standartları Sempozyumu (TÜRKAS) düzenlenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsünün stratejik ortaklığında, bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek TÜRKAS, 5-6 Ekim'de İstanbul'da yapılacak.

Sebze-meyve ve ürünlerin ambalajlanması konusunda belirlenecek standartlar sayesinde hem israfı engellemeyi hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan sempozyum, meyve-sebze üretimi sürecinde yer alan sektör yöneticileri, akademisyenler ve yerel yönetim temsilcilerini bir araya getirecek.

Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek TÜRKAS kapsamında açılacak fuayede ise sebze-meyve üreticileri, ambalajcılar, nakliyeciler ve alıcılar başta olmak üzere üretimden tüketime kadarki süreçte yer alan firmalar stant açıp ürün ve hizmetlerini tanıtabilecek.

TÜRKAS'ın gelecek yıllarda su ürünleri, et ürünleri, kesme çiçekler ve kuru gıda üzerine yoğunlaşması hedefleniyor.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×