Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı

- Azerbaycan Turizm Temsilciliği Türkiye Yönetici Direktörü Çakmak: - "Yakın bir zamanda Ermenistan tüm dünyanın gözü önünde Hocalı'da Azerbaycan halkını katletmiştir. Bunu yaparken neredeydi bu Almanya?"

Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı

İSTANBUL (AA) - Azerbaycan Turizm Temsilciliği Türkiye Yönetici Direktörü Nurlana Çakmak, yakın bir zamanda Ermenistan'ın tüm dünyanın gözü önünde Hocalı'da Azerbaycan halkını katlettiğini belirterek, "Bunu yaparken neredeydi bu Almanya?" ifadelerini kullandı.

Çakmak, Alman Meclisinin Ermeni iddiaları ilişkin kararına yönelik yaptığı açıklamada, meclisteki oylamanın trajikomik ve samimiyetsiz olduğunu aktardı.

Türk tarihinin hiçbir döneminde değil soykırım, en küçük bir baskıda bile bulunmadığını vurgulayan Çakmak, tüm bu hamlelerin yükselen Türk dünyasının itibarına, gücüne gölge düşürmek için hazırlanan oyunlar olduğunu belirtti.

Türk insanının tarihinde sevgi, merhamet ve kardeşlik olduğuna dikkati çeken Çakmak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yakın bir zamanda Ermenistan tüm dünyanın gözü önünde Hocalı'da Azerbaycan halkını katletmiştir. Bunu yaparken neredeydi bu Almanya? Irak'ta, Suriye’de yüz binlerce insan katledildi, hala katlediliyor. Her gün küçük çocuklar ölüyor, milyonlarca insan göç ızdırap içinde. Bunlar kalkmış bilmedikleri bir tarihi kendileri yazmaya kalkıyor ve kendilerinin bile inanmadığı, ütopik bir Ermeni soykırımı masalına destek veriyor. Ne yaparlarsa yapsınlar Türk dünyasının ilerleyişini durduramayacaklardır."

Çakmak, Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'in Ermeni iddialarına yönelik oy vermesini kınadığını belirterek, Özdemir'in, bir Türk olarak bu durumdan utanç duymasını temenni etti.

Özdemir'in, oyu dolayısıyla Ermeni diasporasının elinden bir de ödül alması halinde o zaman görevini tamamlamış sayılacağını ifade eden Çakmak, şunları kaydetti:

"Bundan önce de bazı yazarlar ödül almak adına, çıkarları uğruna nasıl ruhlarını, ülkelerini satmıştır, büyük Türk halkı görmüştür. Şimdi her zamanki gibi Türk dünyası olarak birlik olup hainlere, alçaklara fırsat vermeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız en güzel şekilde bunları zaten cevaplandırıyor. Bu noktada şunu görüyoruz ki, tüm bunlar Türk halkını ve onun büyük lideri Sayın Recep Tayyip Erdogan'ın yürüyüşünü durdurma çabalarıdır. Çünkü tüm mazlum halklar, ezilmiş halklar artık kendi dertlerini dinleyip değer verecek bir lider bulmuştur. Değerli Cumhurbaşkanımızın ve yanında yürüyen Türk dünyasının ve inancı ne olursa olsun ona içtenlikle güvenen insanların önünü kesemeyecek, yükselişini önleyemeyeceklerdir. Ne Mutlu Türk dünyasına ki böyle bir tarihi mirasımız var, ne mutlu Türk dünyasına ki böyle bir itibarımız var."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×