Alevi-Sünni kardeşlik iftarı

- Ordu'da, Alevi Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftar programında, Alevi ve Sünni vatandaşlar bir araya geldi

Alevi-Sünni kardeşlik iftarı
07 Haziran 2016 Salı 21:52

ORDU (AA) - Ordu'da, ramazan dolayısıyla Alevi-Sünni kardeşlik iftarı düzenlendi.

Alevi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda, Alevi ve Sünni vatandaşlar bir arada orucunu açtı.

Alevi Kültür Dernekleri Ordu Şube Başkanı Tuncay Özenç, yaptığı konuşmada, birlik içerisinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Birlik ve güzelliğin paylaşıldığı sofraların anlam ifade ettiğini vurgulayan Özenç, "Yüzyıllardır aynı coğrafyada yaşayan insanlar bugün burada bir güzelliklerini paylaşıyor. Muharrem ayında muharrem sofralarını paylaşan, ramazan ayında ramazan sofralarını paylaşan siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum." dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise ortak proje doğrultusunda anlamlı bir programda bir araya gelindiğini belirtti.

Ramazanın birliğin ve beraberliği gösteren önemli bir ay olduğunu ifade eden Tekintaş, şunları kaydetti:

"Özellikle iftar günleri bizim için bir buluşma, kardeşlik ve paylaşma günü. Aynı sofrayı paylaştığımız, aynı vatanda birlikte yürüyüşümüzü, hayatımızı sürdürdüğümüz kardeşlerimizle bu güzellikleri paylaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bakıldığında bu akşam her noktadan farklı farklı kardeşlerimiz burada bir araya geldi. Belki birbirini ilk defa gören ve tanıyanlar oldu. Bu kardeşliği ve bu sofrayı paylaşmanın güzelliğini yaşıyoruz."

Tekintaş, katılım gösteren tüm vatandaşlara teşekkür ederek, herkese hayırlı ramazanlar diledi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×