AK Parti il başkanları iftar programı

- Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım: (2) - "Bölgede ve dünyada dostlarını artıran, düşmanlarını azaltan bir dış politika anlayışıyla bölgesel işbirliğini güçlendireceğiz. Bölgesel kalkınmayı komşularımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Bunları yaptığımızda bölge üzerinde, Türkiye üzerinde oynanmaya çalışılan oyunları da yerle bir edeceğiz" - "Üreten, istihdam oluşturan, ürettiğini satan ve ekmeğini büyüten, büyüyen ekmeği hakça paylaşmayı hedefleyen bir icraat hükümeti olacağız. Ekonomide daha fazla üreteceğiz ve üretimi adil paylaşacağız. 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz"

AK Parti il başkanları iftar programı
16 Haziran 2016 Perşembe 21:15

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Bölgede ve dünyada dostlarını artıran, düşmanlarını azaltan bir dış politika anlayışıyla bölgesel işbirliğini güçlendireceğiz. Bölgesel kalkınmayı komşularımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Bunları yaptığımızda bölge üzerinde, Türkiye üzerinde oynanmaya çalışılan oyunları da yerle bir edeceğiz." dedi.

Yıldırım, ATO Congresium'da, kuruluşundan bugüne görev yapan AK Parti il başkanlarının katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada, meselelerinin vatandaşın huzuru, güveni ve kardeşliği olduğunu söyledi.

Yeni bir heyecan içinde çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerine değinen Yıldırım, parti kongresini tamamlamalarının ardından yapılanları anlattı.

Yıldırım, 64. ve önceki hükümetlerde görev yapan Ahmet Davutoğlu ile diğer görev alanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

65. Hükümet'in göreve gelmesi ve güven oyu alması arasında geçen sürenin 6 gün olduğunu ifade eden Yıldırım, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, kurulduğundan itibaren en kısa sürede güven oyu alarak iş başına geçen cumhuriyet hükümeti olmak ünvanına da sahip durumdayız." dedi.

AK Parti'nin zaman ekonomisini önemsediğinin altını çizen Yıldırım, göreve geldiklerinin ardından yapılan ziyaretleri ve açılış törenlerini anlattı.

Ramazan ayının gelmesiyle Van'da ve İstanbul'da katıldığı iftar programlarında vatandaşlarla bir araya geldiklerine dikkati çeken Yıldırım, gittikleri her yerde vatandaşların kendilerini bağrına bastığını ve coşkuyla karşılandıklarını belirtti.

- "İcraat hükümetiyiz"

Kütahya'da emeğini alın teriyle, kömür karasıyla kazanan madencilerle iftar yaptıklarını da aktaran Yıldırım, şöyle devam etti:

"AK Parti olarak hedefimiz ne? 65. Hükümet'in hedefi ne? 65. Hükümet, bir atılım ve icraat hükümetidir. Bunu baştan söyledik. Üreten, istihdam oluşturan, ürettiğini satan ve ekmeğini büyüten, büyüyen ekmeği hakça paylaşmayı hedefleyen bir icraat hükümeti olacağız. Ekonomide daha fazla üreteceğiz ve üretimi adil paylaşacağız. 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Alın terine akıl terini katacağız ve bunu önceleyen programlara önem vereceğiz."

Terörün, Türkiye'nin gündeminden çıkacağına işaret eden Yıldırım, "Terörü artık Türkiye konuşmaktan vazgeçecek. Konuşacak daha güzel şeylerimiz var. Ekonomiyi, refahı, Türkiye'de yeni anayasayı, başkanlık sistemini, Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyan mega projeleri konuşacağız. Terörün, Türkiye'nin gündemini işgal etmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, kırk yıldır milletin bu beladan bıkıp usandığını belirterek, artık enerjinin gençlerin geleceğine yönelik yeni hedeflere, projelere ayrılması gerektiğini söyledi.

- "Yerle bir edeceğiz"

Yıldırım, "Bölgede ve dünyada dostlarını artıran, düşmanlarını azaltan bir dış politika anlayışıyla bölgesel işbirliğini güçlendireceğiz. Bölgesel kalkınmayı komşularımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Bütün bunları yaptığımızda bölge üzerinde, Türkiye üzerinde oynanmaya çalışılan oyunları da yerle bir edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Vatandaşların kendilerini özgür hissettiği bir Türkiye'yi, kardeşçe geleceğe koşulan bir Türkiye'yi AK Parti kadrolarının gerçekleştireceğini kaydeden Yıldırım, ekonomide son 14 yılda Türkiye'nin nereden nereye geldiğinin çok iyi görüldüğünü vurguladı.

Binali Yıldırım, AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar hizmet eden, bütün kademelerde görev alan, "AK Parti bir dava hareketidir" diyerek konumu ve sıfatı ne olursa olsun heyecanından hiçbir şey kaybetmeyen, vefayı yaşam tarzı haline getiren partililere şükranlarını sunarak konuşmasını bitirdi.

(Bitti)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×