AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz:

- "Ramazan bir taraftan bireysel ibadet. Herkes kendi başına oruç tutuyor ama en güzel tarafı da bir araya gelerek dayanışmamızı artırarak, sahurlarda, iftarlarda güzel ibadeti paylaşmamızdır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz:

BİNGÖL (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Ramazan bir taraftan bireysel ibadet. Herkes kendi başına oruç tutuyor ama en güzel tarafı da bir araya gelerek dayanışmamızı artırarak, sahurlarda, iftarlarda güzel ibadeti paylaşmamızdır." dedi.

Bingöl Belediyesince kurulan iftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, ramazan ayının önemine işaret etti.

İftar çadırındaki kalabalığa dikkat çeken Yılmaz, "Bugün Bingöl’de belediyemizin düzenlediği iftar çadırındayız. Belediye başkanımıza, bütün ekibine çok çok teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar Bingöl’de bu kadar geniş bir iftar çadırı görmemiştim. Ramazan bir taraftan bireysel ibadet. Herkes kendi başına oruç tutuyor ama en güzel tarafı da bir araya gelerek dayanışmamızı artırarak, sahurlarda, iftarlarda güzel ibadeti paylaşmamızdır. Hep birlikte iftar açmanın, sahur yapmanın lezzeti çok daha ayrı. İnşallah ramazan ayı dayanışmamızın, kardeşliğimizin artmasına, pekişmesine vesile olur." diye konuştu.

Yılmaz, İslam alemindeki sıkıntıların geçmesi için hep birlikte dua ettiklerini dile getirdi.

Ramazanın paylaşma ayı olduğunu anımsatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bu ayda mağdurlarla, yoksullarla, sıkıntı içerisinde olanlarla hep birlikte daha fazla dayanışma içerisinde olmamız lazım. Bir taraftan da daha fazla ilim yapmamız, daha fazla okumamız, daha fazla birbirimizle güzel şeyler konuşmamız lazım. Sabrı öğrenmemiz lazım, nefis terbiyesini öğrenmemiz lazım. Ben tekrar hepinizin ramazan-ı şerifini tebrik ediyorum.”

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından okunan ezanla vatandaşlarla iftarını açan Yılmaz, vatandaşlarla sohbet etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×