AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ataş ve Çalık, Diyarbakır'da

- Genel başkan yardımcıları Ataş ve Çalık, müftülüğe bağlı Suffe Erkek Yatılı Kur'an kursunu ziyaret etti - Ataş: - "Kürt vatandaşlara demokrasiyi getireceğiz diye bugüne kadar maalesef Kürt vatandaşlarımızı kandırdılar. Demokrasi ve barış yerine huzursuzluğu ve savaşı getirdiler"

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ataş ve Çalık, Diyarbakır'da
01 Temmuz 2016 Cuma 22:36

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş ve Öznur Çalık, il müftülüğüne bağlı Suffe Erkek Yatılı Kur'an kursunu ziyaret etti.

Genel başkan yardımcıları Ataş ve Çalık Kur'an kursunda bulunan öğrencilerle sohbet ederek, onlara nasihatlerde bulundu.

Maalesef son zamanlarda Diyarbakır'da yaşanan terör saldırısı güzelliklerin üstünü örttüğünü kaydeden Ataş, yeni yetişen nesil ve burada sorumluluk sahibi olan insanların biraz bu yönüyle Diyarbakır'ı ön plana çıkarması gerektiğini söyledi.

Sur ilçesinde yeni bir imar plan ile yeni bir yapılaşma olacağını dile getiren Ataş, " İnanıyorum o bizim geçmişimizdeki güzelliklerimiz ortaya çıkmış olacak." dedi.

Aile bireylerine çocuklarını yetiştirmesi konusunda tavsiyelerde bulunan Ataş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Buraların asli unsurları sizlersiniz. Kürt vatandaşlara demokrasiyi getireceğiz diye bugüne kadar maalesef Kürt vatandaşlarımızı kandırdılar. Demokrasi ve barış yerine huzursuzluğu ve savaşı getirdiler. Diyarbakır gibi güzel şehrimizi kan gölüne ve harabeye çevirdiler. Sur'u yine imar edecek bizler ve sizlersiniz."

Çalık da "Diyarbakır'ı terörle özdeşleştirdiğimiz için hep buruk geliyordum. Fakat sahabeler şehri olma unvanın burada bu evlatları görünce çok mutlu oldum. Diyarbakır'a yakışan sahabeler şehri olduğunu gösteren en güzel gösterge budur." ifadelerini kullandı.

Kur'an Kursu Müdürü Ahmet Elçi, kurs hakkında bilgi verdi.

Kurs öğrencileri de Kur'an-ı Kerim'den ayetler okudu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×