Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı:

- "(Artvin Kadın Konukevinde yaşandığı iddia edilen olay) Adli makamlarca başlatılan soruşturma kapsamında, olayla ilgili gerekli bilgi, belge ve kamera kayıtları verilmiştir. Söz konusu olayla ilgili bakanlığımızca inceleme başlatılmıştır"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı:
31 Mayıs 2016 Salı 18:16

ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Artvin Kadın Konukevi'nde yaşandığı iddia edilen olaya ilişkin, "Adli makamlarca başlatılan soruşturma kapsamında, olayla ilgili gerekli bilgi, belge ve kamera kayıtları verilmiştir. Söz konusu olayla ilgili bakanlığımızca inceleme başlatılmıştır." açıklamasını yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının açıklamasında, Artvin Kadın Konukevi'nde meydana gelen olay hakkında medyada bazı haberlere yer verildiği belirtilerek, konukevinde kalan Ö.D’nin kızı D.D'nin, 7 Nisan'da rahatsızlandığı için Hopa Devlet Hastanesi acil servisine götürüldüğü ve hastaneye yatışı yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, 13 Nisan'da Hopa Devlet Hastanesinden taburcu edilen D.D'nin, anne Ö.D’nin özel hastaneye gitme talebi üzerine kuruluş aracı ve kuruluş hemşiresi ile Rize’de bulunan özel bir hastaneye gönderildiği kaydedildi.

D.D’nin gerekli tetkiklerde tahlillerinin normal çıkması ve doktorla yapılan görüşme neticesinde kuruluşa getirildiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"16 Nisan'da anne Ö.D, kızı D.D’yi kuruluşta kalan İ.B ve T.Ö’ye bırakarak, saat 9.00'da Halk Eğitim Merkezine gitmiş, saat 09.30 sularında İ.B’nin kuruluş görevlilerimize D.D’nin rahatsızlandığını haber vermesi üzerine, D.D kuruluş görevlilerimiz refakatinde önce Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesine daha sonra da Samsun’da özel bir hastaneye sevk edilmiştir. Adli makamlarca başlatılan soruşturma kapsamında, olayla ilgili gerekli bilgi, belge ve kamera kayıtları verilmiştir. Söz konusu olayla ilgili Bakanlığımızca inceleme başlatılmıştır."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×