Ağrı'da dere kenarında bulunan erkek cesedi

- Hamur Deresi'nin kenarında tanınmaz halde bulunan erkek cesedinin, kayıp ihbarı yapılan 85 yaşındaki Madras'a ait olduğu belirlendi - Babası hakkında kayıp ilanı veren Madras: - "Babam kaybolmadan önce üzerinde 3 bin lira vardı ve bir kahvehaneciden de 8 bin liralık alacağını almıştı. Biz açıkçası 'evlilik vaadiyle götürüp parayı aldıktan sonra o hale getirmiş' olabilirler diye düşünüyoruz"

Ağrı'da dere kenarında bulunan erkek cesedi
23 Mayıs 2016 Pazartesi 16:50

AĞRI (AA) - Ağrı'nın Hamur ilçesindeki derenin kenarında bulunan erkek cesedinin, bir haftadır ailesi tarafından aranan Nizamettin Madras'a ait olduğu tespit edildi.

Ceylanlı köyü yakınlarındaki derenin kenarında pikniğe gidenler tarafından bulunan cesedin, Erzurum Adli Tıp Kurumundaki kimlik tespiti çalışması tamamlandı.

Cesedin, Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde ikamet eden, ailesince kayıp ilanı verilen 85 yaşındaki Madras'a ait olduğu belirlendi.

Yaşlı adamın oğlu Murat Madras (32), gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının, annesinin vefatından bir hafta sonra İzmir'e gittiğini, döndükten bir hafta sonra da kaybolduğunu söyledi.

Babası için kayıp ilanları verdiklerini belirten Madras, Ağrı ve çevre illeri gezdiklerini fakat bulamadıklarını anlattı.

- "Üzerinde 11 bin lira vardı"

Babasının kaybolmasından bir hafta sonra jandarmanın kendilerine Hamur Deresi'nde ceset bulunduğunu söylediğini ifade eden Madras, şöyle konuştu:

"Hastaneye gittiğimizde cesedi çamur içinde, tanınmaz haldeydi. Erzurum Adli Tıp Kurumuna getirildiğinde ceset çok hırpalanmıştı ve tanınmaz haldeydi. Bu acı tarif edilemez bir şey. Babam kaybolmadan önce üzerinde 3 bin lira vardı ve bir kahvehaneciden de 8 bin liralık alacağını almıştı. Kahveciye 'Benim paramı ver, bekleyenlerim var.' demiş. Eve geliyor, namazını kılıyor, çayını içtikten sonra ortalıktan kayboluyor.

Babamın ne husumeti ne de başkasına borcu vardı fakat birkaç kişiye evleneceğini söylemişti. Biz açıkçası 'evlilik vaadiyle götürüp parayı aldıktan sonra o hale getirmiş olabilirler' diye düşünüyoruz. Babamıza bunu yapan katil veya katillerin bir an önce bulunup cezasını çekmesini istiyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×