Adana'daki terör operasyonu

- Adliyeye sevk edilen 11 zanlıdan Birleşik Devrimci Parti İl ve Seyhan İlçe başkanlarının da aralarında bulunduğu 10'u tutuklandı

Adana'daki terör operasyonu

ADANA (AA) - Adana'da bir terör örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 kişiden aralarında Birleşik Devrimci Parti İl ve Seyhan İlçe başkanlarının da bulunduğu 10'u tutuklandı.

"Türkiye Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü (TKKKÖ) ile bağlantılı Birleşik Devrimci Parti, Devrimci Liseliler ve Gençliğin Devrimci Güçleri" adlı yapılanmalar içerisinde faaliyet yürütenlere yönelik operasyonda dün gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 11 zanlıdan biri savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Birleşik Devrimci Parti İl Başkanı Hüseyin A. ve Seyhan İlçe Başkanı Saime S.U'nun da aralarında bulunduğu 10 zanlı tutuklandı.

Zanlılardan bazılarının, terör örgütü PKK adına düzenlenen yasa dışı gösterilere katılıp, polise taş ve molotofkokteyli attığı, Ensar Vakfı Adana Şube Başkanlığı binasına molotofkokteyliyle saldırdığı iddia edildi.

Adana'da, "TKKKÖ ile bağlantılı Birleşik Devrimci Parti, Devrimci Liseliler ve Gençliğin Devrimci Güçleri" adlı yapılanmalar içerisinde faaliyet yürütenlere yönelik dün düzenlenen operasyonda 11 zanlı gözaltına alınmıştı. Zanlıların ikametleri ve partinin il başkanlığı binasındaki aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ile silah ve mühimmat ele geçirilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×