Adana'daki cinayet davası

- Sevgilisinin eşini öldürdüğü iddia edilen sanık ile onu azmettirdiği ileri sürülen kadın ve babasının yargılanmasına devam edildi

Adana'daki cinayet davası

ADANA (AA) - Adana'da sevgilisi olan kadının eşini öldürdüğü iddia edilen sanık için müebbet hapis cezası istendi.

Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Cuma Poyraz, tutuksuz yargılanan maktul Eyüp İpek'in eşi Şeyha İpek ve babası Alaattin Öz ile maktulün yakınları ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını veren savcı, Poyraz’ın "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, diğer sanıklar Şeyha İpek ve babası Alaattin Öz’ün ise delil yetersizliğinden beraatlerine karar verilmesini istedi.

Sanık Poyraz savunmasında, Şeyha İpek ile yaklaşık 3 yıldır ilişkilerinin olduğunu ileri sürerek "Şeyha'nın zaman zaman eşini ortadan kaldırmam yönünde beyanları oluyordu. Olaydan bir gün önce Şeyha, eşinin beni öldüreceğini söyledi. Beni öldürmeye geliyordu. Alkollüydüm ne yaptığımı bilmiyorum.” ifadesini kullandı.

Şeyha İpek de sanıkla ilişkisinin doğru olduğunu ancak eşini öldürmesi konusunda konuşmadıklarını ileri sürdü.

Eyüp İpek’in annesi Halime ve babası Yahya ise sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, Cuma Poyraz’ın tutukluluğunun devamına karar verirken duruşmayı erteledi.

Bursa'da aşçı olarak çalışan iki çocuk babası Eyüp İpek, eşinin Cuma Poyraz ile ilişkisi olduğunu öğrenince, 1 Ağustos'ta Adana'ya gelmiş, kayınpederinin Dağlıoğlu Mahallesi'ndeki evine giderken bıçaklanarak öldürülmüştü. Olayla ilgili Poyraz'ın yanı sıra onu azmettirdiği ileri sürülen maktulün eşi ve kayınpederi gözaltına alınmıştı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×