Adana'da 1 Mayıs kutlamaları iptal edildi

- Adana 1 Mayıs Tertip Komitesi, Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenleyecekleri kutlamaları, terör örgütlerince canlı bomba eylemi yapılabileceği istihbaratı üzerine iptal ettiklerini açıkladı

Adana'da 1 Mayıs kutlamaları iptal edildi
01 Mayıs 2016 Pazar 12:13

ADANA (AA) - Adana 1 Mayıs Tertip Komitesi, Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenecek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlama programının, terör örgütlerince canlı bomba eylemi yapılabileceği istihbaratı nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

Eğitim-Sen Adana Şubesinde düzenlenen basın açıklaması öncesi binaya girmek isteyen vatandaşlar, sivil toplum örgütü üyelerince üst araması yapılarak içeri alındı.

Tertip komitesi adına açıklama yapan Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten, bütün emekçilerin bayramı olan 1 Mayıs'ı diğer bayramlar gibi kutlayamadıklarını söyledi. Günler öncesinden yapılacağı belli olan kutlama programının bir bölümüne valilik tarafından, güvenlik nedeniyle izin verilmediğini dile getiren Ökten, "Biz de Türk Tabip Odası, Adana Barosu, Mimar Mühendisler Odası ve KESK'den oluşan tertip komitesi olarak Uğur Mumcu Meydanı'nda kutlama yapılmasını uygun gördük. Ancak dün tertip komitesine Mersin, Adana ve Gaziantep'te 1 Mayıs kutlama alanlarında canlı bombalı eylem yapılacağı bilgisi ulaşmıştır. Nitekim bugün 09.30 sıralarında Gaziantep'te mitingin yapılacağı alana 200 metre mesafede patlama olmuş ve bu nedenle 1 Mayıs mitingi iptal edilmiştir." diye konuştu.

Alınan istihbarat üzerine tertip komitesinin bir toplantı düzenleyerek ortak bir karar aldığını ifade eden Ökten, "Adana'da yapılacak 1 Mayıs kutlama programı tertip komitesince, yeterli güvenlik önlemi alınamayacağı nedeniyle iptal edilmiştir." ifadelerini kullandı.Etiketler; #adana

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×