ABD’nin Dallas kentindeki polise saldırı

- ABD Başkanı Obama, saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma hakkında Adalet Bakanı Lynch ve Dallas Emniyet Müdürü Brown’dan bilgi aldı

ABD’nin Dallas kentindeki polise saldırı

WASHINGTON (AA) – ABD Başkanı Barack Obama’nın Dallas kentinde polislerin vurulmasına ilişkin yürütülen soruşturma hakkında Adalet Bakanı Loretta Lynch ve Dallas Emniyet Müdürü David Brown’dan bilgi aldığı bildirildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi için Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Obama’nın Dallas saldırısına ilişkin bu akşam telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğini belirtti.

Earnest, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başkan Obama, Dallas’taki saldırıya yönelik soruşturma hakkında bilgi almak için bu akşam Dallas Emniyet Müdürü David Brown ve Adalet Bakanı Loretta Lynch ile telefon görüşmeleri yaptı. Başkan ayrıca dün geceki saldırıda hayatını kaybeden polis memurları için Emniyet Müdürü Brown’a ülkesi adına taziyelerini iletti”.

Dallas kentinde, ülkenin farklı eyaletlerindeki iki siyahi kişinin öldürülmesinin protesto edildiği gösteride keskin nişancılar tarafından polise ateş açılmış, olayda 5 polis hayatını kaybetmiş, 7 polis yaralanmıştı.

Dallas polis teşkilatı, dün yapılan gösteri esnasında 5 polisin öldürülmesine karışan ve bir otoparkta öldürülen şüphelinin kimliğini Micah Xavier Johnson olarak açıkladı. Amerikan medyasında yer alan haberlerde Johnson'ın orduda daha önce görev yaptığı ve isminin halen yedek askerlik biriminde yer aldığı kaydedildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×