ABD'de Trump dönemi

- IKBY Başkanı Barzani, ABD'de başkanlığa seçilen Trump'ı tebrik etti

ABD'de Trump dönemi

ERBİL (AA) - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump'ı tebrik etti.

IKBY başkanlık ofisi tarafından yayımlanan tebrik mesajında ifadelerine yer verilen Barzani, "ABD Başkanı olarak seçilmenizden dolayı hem şahsım hem de Kürdistan halkı adına sizi en içten dileklerimle kutluyorum. Yeni ve önemli görevinizde başarılı olmanızı temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

IKBY halkının uzun bir süredir haksız uygulamalara maruz kaldığına vurgu yapan Barzani, "Ulusal kimlik ve özgürlüğümüzü koruma pahasına çaresiz bir şekilde mücadele ettik. Şu anda ise dünyaya yayılan terör örgütü DEAŞ'a karşı büyük ve ağır bir savaşın içerisindeyiz. Bu savaşta birçok kurban verdik." dedi.

Barzani, mesajının devamında şunları kaydetti:

"İnsanlığın tüm ilkelerine karşı olan bu teröristlere karşı bize verilen destek ve yardımlarından dolayı ABD hükümeti ve halkına teşekkür ediyoruz. Söz konusu yardımların ileriki süreçte daha da artması ve güçlenmesini temenni ediyoruz. Kürdistan halkı, reva olan haklarını elde etme konusunda sizden tam destek bekliyor."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×