AA'nın İslam Alemi Haber Paketi Endonezya'da tanıtıldı

- AA Genel Müdür Yardımcısı Özkaya, tanıtım çalışmaları kapsamında, Antara Haber Ajansını ziyaret etti, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi

AA'nın İslam Alemi Haber Paketi Endonezya'da tanıtıldı
27 Mayıs 2016 Cuma 20:56

CAKARTA (AA) - Anadolu Ajansının "İslam Alemi Haber Paketi", Endonezya'nın başkenti Cakarta'da tanıtıldı.

AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya ile Uluslararası Haberler Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Tokat, Cakarta'da haber paketinin tanıtımı için çeşitli temaslarda bulundu.

Endonezya'nın resmi haber ajansı Antara Haber Ajansının Başeditörü Aat Surya Safaat ile bir araya gelen Özkaya, yakında devreye girecek "İslam Alemi Haber Paketi"ne ilişkin bilgi verdi.

Görüşmede, iki ajans arasında geçen yıl imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde, muhabir değişimi ve eğitim konuları da ele alındı.

Özkaya, Antara Haber Ajansı muhabirlerine AA'nın Ankara veya İstanbul'daki ofislerinde çalışma imkanı verilebileceğini, iki kurum arasındaki iş birliğin daha da artırılması ve güçlendirilmesi için ortak çalışmalar yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Safaat ise AA heyetinin ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Özkaya, Antara Haber Ajansı muhabirlerini AA'nın Türkiye'deki ofislerine davet etti. AA ile değişim programları çerçevesinde muhabirlerimizin bilgi ve tecrübelerinin gelişeceğini düşünüyoruz. En kısa sürede planlarımızı gerçekleştirmeye çalışacağız." dedi.

- Sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle toplantı

Cakarta'da 25 ve 26 Mayıs'ta düzenlenen "Uluslararası İslami Medya Konferansı"na Türkiye'yi temsilen katılan Özkaya ve Tokat, AA'nın yakında başlatacağı "İslam Alemi Haber Paketi"nin tanıtımı kapsamında, Endonezya'nın önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle de toplantı geçekleştirdi.

Endonezya'nın en büyük İslami organizasyonu Nahdatul Ulama, Muhammadiyah Cemaati, Dakwah Cemiyeti ve PKPU temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Endonezya-Türkiye ilişkileri ve AA'nın İslam dünyası haberlerindeki rolü ele alındı.

Özkaya ve Tokat, daha sonra, Cakarta'da hizmete girecek Anadolu Ajansı ofisinin hazırlıklarını yerinde inceledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×