AA'nın "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabı

- Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, AA tarafından hazırlanan ve darbe girişiminin anlatıldığı kitap için teşekkür etti - Avcı: "Bu tür bilgilendirme çalışmaları hem Anadolu Ajansı gibi kurumlarımız tarafından hem de bütün sivil toplum kuruluşlarımız tarafından yapılmalı"

AA'nın

İSTANBUL (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Anadolu Ajansı (AA) tarafından hazırlanan "Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi" kitabı için teşekkür etti.

Bakan Avcı, Anadolu Ajansınca hazırlanan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan kitaba ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kitabın farklı dillerde de yayımlanması gerektiğine vurgu yapan Avcı, sadece içerideki FETÖ'yü bozguna uğratmakla kalmadıklarını, aynı zamanda onların teşvikçisi, kullanıcısı ve destekçisi olan bazı dış mihrakları da ciddi manada başarısızlığa uğrattıklarını kaydetti.

Avcı, şöyle konuştu:

"Onlar şimdi uluslararası planda bu başarısızlıklarının mazeretlerini üretmek için çok farklı dezenformasyon kampanyalarına başvuruyorlar değişlik televizyon kanallarında... Özellikle de Amerika'daki Fox kanalında bunun en çarpıcı örneklerini görüyoruz. Bu tür bilgilendirme çalışmaları hem Anadolu Ajansı gibi kurumlarımız tarafından hem de bütün sivil toplum kuruluşlarımız tarafından yapılmalı. Özellikle üniversite camiasında akademisyenlerimizin yurtdışındaki tanıdıklarına ve meslektaşlarına Türkiye'de gerçekten ne olup bittiğini anlatacak şekilde ilişkiler içerisinde olmalarında büyük fayda var."


Etiketler; #nabi avcı #AA

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×