9. Cumhurbaşkanı Demirel anıldı

- Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 92'nci doğum yılı dolayısıyla, ISVAK tarafından anma etkinliği düzenlendi - Eski Milli Eğitim Bakanı Erdem: - "Süleyman Bey'in dönemi tebessümün, muhabbetin, esprinin çiçek açtığı dönemdir. Affetmesini bilen insan, affeden insan... Düşmanına da asil davranmıştır. Kendi aleyhinde suç tertip eden, ceza verenlere dahi asil davranmıştır"

9. Cumhurbaşkanı Demirel anıldı
12 Kasım 2016 Cumartesi 17:28

ANKARA (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin 9'uncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel'in 92'nci doğum yılı dolayısıyla, Ispartalılar Eğitim Kültür Sağlık Turizm Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (ISVAK) tarafından bir anma programı düzenlendi.

ISVAK binasında düzenlenen etkinlikte bir konferans veren eski Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem, Süleyman Demirel'in hoşgörü sahibi, çok kuvvetli hafızaya sahip bir milliyetçi ve "Barış adamı" olduğunu belirtti.

Erdem, "Süleyman Bey'in dönemi tebessümün, muhabbetin, esprinin çiçek açtığı dönemdir. Affetmesini bilen insan, affeden insan... Düşmanına da asil davranmıştır. Kendi aleyhinde suç tertip eden, ceza verenlere dahi asil davranmıştır." ifadelerini kullandı.

Konferansın ardından Erdem, 8 Ağustos 1983'te Demirel'in kendisine yazdığı bir mektubu doktoru Aylin Cesur'a teslim etti.

Isparta'nın Atabey ilçesine bağlı İslamköy'de 1 Kasım 1924'te doğan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 17 Haziran 2015'te 91 yaşında vefat etmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×