80 yaşındaki yatalak nine "demokrasi nöbeti"nde

- Türkiye'de 27 Mayıs ve 12 Eylül darbeleri ile 12 Mart Muhtırası ve 28 Şubat sürecinde yaşananlara şahit olan 80 yaşındaki bedensel engelli Hamamcı, bir daha aynı mağduriyetlerle karşılaşılmaması için "demokrasi nöbeti" tutuyor - Hamamcı'nın oğlu Mustafa: - "Her gün demokrasi nöbetini sürdürmek istiyoruz, bu bayrağımız için kanımızı dökmeye varız"

80 yaşındaki yatalak nine
27 Temmuz 2016 Çarşamba 21:30

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da 80 yaşındaki bedensel engelli Emine Hamamcı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepkisini, hasta olmasına rağmen meydanda demokrasi nöbeti tutarak gösteriyor.

Yaklaşık 20 yıldır rahatsızlığı nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen ve konuşma engeli bulunan Hamamcı'nın ihtiyaçlarını 42 yaşındaki oğlu Mustafa Hamamcı, işaret diliyle anlaşarak karşılıyor.

Türkiye'de 27 Mayıs ve 12 Eylül darbeleri ile 12 Mart Muhtırası ve 28 Şubat sürecinde yaşananlara şahit olan, konuşma ve bedensel engelli Hamamcı, bir daha aynı mağduriyetlerle karşılaşılmaması için meydanlara çıkmak amacıyla Eyyübiye Belediyesinden yardım istedi.

Belediye sağlık ekiplerinin yardımıyla Rabia Meydanı'na getirilen Hamamcı, burada toplanan yüzlerce kişiyle tepki eylemine katıldı.

Mustafa Hamamcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine meydana çıktıklarını söyledi.

Demokrasi nöbetini sürdüreceklerini belirten Hamamcı, şunları dile getirdi:

"Biz, 15 Temmuz'da devletimize, vatanımıza darbe girişiminde bulunanlara tepki olarak demokrasi nöbetine çıkmak istedik. Annemle sürekli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a dualar ettik. Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci'yi telefonla arayarak annemle meydana çıkmak istediğimizi söyledim. O da bize belediye personelini yönlendirerek meydana ulaşmamızı sağladı, Allah onlardan razı olsun. Peygamberler şehri Şanlıurfa'dan Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın son nefesine kadar arkasındayız.

Her gün demokrasi nöbetini sürdürmek istiyoruz, bu bayrağımız için kanımızı dökmeye varız."

Eyyübiye Belediye Başkanı Ekinci de hasta olmasına rağmen meydanda nöbet tutmaya gelen Hamamcı'nın elini öperek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×