30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Bu iman ve kardeşliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, 7 düvel değil, 77 düvel bir araya gelse, bu vatandan çakıl taşı koparamaz"

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

ANKARA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bu iman ve kardeşliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece 7 düvel değil 77 düvel bir araya gelse bu vatandan çakıl taşı koparamaz" ifadelerini kullandı.

Kamalak, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, ülke olarak hem içeride hem dışarıda tarihi bir süreçten geçildiğini ve 30 Ağustos zaferindeki mana ve mesajı anlamaya daha fazla ihtiyaç bulunduğunu belirten Kamalak, Türk milletinin hiçbir şart altında güce boyun eğmediğini, bağımsızlığından taviz vermeyerek kumpas ve dayatmaları kabul etmediğini kaydetti.

Türk milletinin karşı karşıya kaldığı her zorluk ve badireyi, birlik ve kardeşlik ruhuyla aştığını vurgulayan Kamalak, "Biz bin yıldır bu topraklarda yaşayan, aynı Rabbe inanan, aynı kitabı okuyan ve aynı kıbleye yönelen kardeşler topluluğuyuz. Bu iman ve kardeşliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, 7 düvel değil, 77 düvel bir araya gelse, bu vatandan çakıl taşı koparamaz” değerlendirmesinde bulundu.

Kamalak, 30 Ağustos Zaferi'nin, Türk milletinin hiçbir zaman esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin göstergesi olduğunu vurguladığı mesajında şu ifadelere de yer verdi:

"Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, istiklal ve istikbalimiz tehlikeye düştüğünde bu yüce millet aynı kararlılığı, aynı fedakarlığı ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecektir. 15 Temmuz kalkışması karşısında ortaya koyduğu duruş bunun teminatıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos zaferinin 94. yılında tüm şehitlerimizi bir kez rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin Zafer Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×