30 Ağustos Zafer Bayramı

- İstanbul'da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Beyoğlu ve Beşiktaş'ta yürüyüş düzenlendi

30 Ağustos Zafer Bayramı

İSTANBUL (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde "İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere" adı altında yürüyüş düzenlendi.

Türkiye Gençlik Birliği, Cumhuriyet Kadınları Derneği Vakfı İstanbul Şubesi ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği'nin de aralarında bulunduğu çeşitli sivil toplum örgütleri üyesi bir grup, Tünel Meydanı'nda toplanarak kortej eşliğinde Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü.

"Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz", "Ordu-millet el ele, tam bağımsız Türkiye" sloganları atan gruptakiler, 10. Yıl Marşı'nı söyledi. "İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere" adı altında gerçekleşen yürüyüş için polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Öte yandan Beşiktaş Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen fener alayı yürüyüşü Balmumcu Kavşağı'nda başlayarak ve Barbaros Meydanı'nda sona erdi. "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" pankartı taşıyan ve ellerindeki meş'aleler ile bando eşliğinde yürüyen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Etkinliğe, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar eşiyle katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×