30 Ağustos Zafer Bayramı

- İKOD üyeleri Türk bayraklarıyla süslenmiş, siyah kurdeleler bağlı klasik araçlarla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçti

30 Ağustos Zafer Bayramı

İSTANBUL (AA) - İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Türk bayraklarıyla süslenmiş, siyah kurdeleler bağlı 200 civarında klasik araçla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçiş yaptı.

Maltepe sahil yolunda sabah saatlerinde bir araya gelerek, "zafer ve demokrasi konvoyu" oluşturan klasik araç sahipleri, son hazırlıklar yapıldıktan sonra Bağdat Caddesi üzerinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ilerledi.

İKOD Başkanı Serkan Okay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek üyeleri olarak ulusal bayramları çeşitli etkinliklerle kutladıklarını söyledi.

Okay, milli mücadelenin taçlandırıldığı 30 Ağustos'un 94. yıl dönümünde gerçekleştirdikleri bu etkinliği, şanlı Türk ordusuna ithaf ettiklerini dile getirerek, "Bugün aynı zamanda son yaşanan olaylardan sonra coşkunun yanında hüznü de beraberinde yaşıyoruz. Biraz sonra üzerinden geçeceğimiz 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaklaşık 200 insanımızı kaybettik. Onlar da birer milli kahramanımızdır. Milli bütünlüğümüz için Kurtuluş Savaşı'nda canlarını veren kahramanlar gibi onlar da bir süre önce ülke için canlarını yitirdiler." diye konuştu.

Araçlarına şehitleri anmak adına birer siyah kurdele taktıklarını belirten Okay, şunları kaydetti:

"Bayraklarımızı da sallayacağız ama o coşkunun yanında şehitlerimiz adına da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçerken kornalarını çalacağız ve onların ruhlarına da gönderme yapacağız. Bu ulusal bayramları çok önemsiyoruz. Milli birlik ve beraberliğimizi ayakta tutan etkinlikler bunlar. O yüzden her türden görüşte insanları bir araya getiren ulusal bayramların olabildiğince coşkulu kutlanması taraftarıyız. O coşkuya da küçük bir katkımız olabiliyorsa ne mutlu bizlere."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×