"26 Ağustos İstiklal Tanıtım Merkezi" ziyarete açılıyor

- Afyonkarahisar'da yapılan "26 Ağustos İstiklal Tanıtım Merkezi" Kurban Bayramı tatili süresinde ziyarete açılacak

10 Eylül 2016 Cumartesi 10:40

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'daki "26 Ağustos İstiklal Tanıtım Merkezi"nin Kurban Bayramı tatili süresinde ziyarete açılması talimatını verdi.

Bakanlığa bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar'da inşa edilen ve kısa zamanda resmi olarak hizmete açılacak olan "İstiklal Tanıtım Merkezi" ile İstiklal Harbi ve Cumhuriyetin kuruluşu adeta yeniden canlandırılacak.

"İstiklal Harbi Panoramik Müze Tekniği" ve özellikle gençlerin İstiklal Harbi'ni daha iyi anlaması ve kavraması açısından çok önemli bir rol üstlenecek olan merkezde, Türk milletinin varlığını devam ettirebilmesi maksadıyla, kendisini tarih sahnesinden silmeye çalışan güçlere karşı ekonomik, siyasi, kültürel, askeri alanda verdiği topyekun mücadele anlatılacak.

Bakan Eroğlu'nun talimatıyla 10-19 Eylül tarihlerinde ziyarete açılacak merkeze girişler, ücretsiz olacak.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Eroğlu, Afyonkarahisar'dan geçecek vatandaşların bu merkezi görmeleri gerektiğini, zaferin kazanıldığı topraklarda zaferi anlatan bir merkez tesis ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Yoğun bir trafiğin yaşanacağı bayram tatili boyunca şehrimizden geçen vatandaşların bu merkezi görmesi için ziyarete açılması talimatını verdim. Konuyla alakalı şehrin çeşitli noktalarına afişler asıyoruz. Ayrıca merkezimizde İzmir'in Kurtuluşu Fotoğraf Sergisi'ni de açarak, ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız. Vatandaşlarımızı tarihimize şahitlik etmek üzere, 26 Ağustos İstiklal Tanıtım Merkezi'ne davet ediyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×