22. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı

- Marakeş'te çevre aktivistleri tarafından düzenlenen gösteride yeni ABD yönetiminden "Paris İklim Anlaşması"nın aksatılmaması istendi

 22. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı
09 Kasım 2016 Çarşamba 23:33

MARAKEŞ (AA) - Onlarca çevre aktivistinin Fas'ın Marakeş kentinde düzenlediği gösteride, ABD'de başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump'tan "Paris İklim Anlaşması"nı aksatmaması istendi.

Halihazırda Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Taraflar Konferansı'nın (COP22) düzenlendiği Marakeş kentinde bir araya gelen çevre aktivistleri, yeni ABD yönetiminden iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Paris anlaşmasının devam etmesi ve engellenmemesini istedi.

Farklı milletlerden aktivistlerin katıldığı gösteride, ABD'den Paris Anlaşması çerçevesindeki görüşmelere olumlu katılımda bulunmasını talep etti.

Marakeş'te pazartesi günü başlayan ve 18 Kasım’a kadar devam edecek COP22'ye 8 bini sivil toplum kuruluşu temsilcisi olmak üzere 30 bin kişinin katılması bekleniyor. 195 ülkeden temsilcilerin yer aldığı konferansta, söz konusu ülke temsilcilerinin Paris İklim Anlaşması'nın yürürlüğe girmesinden sonra anlaşmanın pratik olarak hayata nasıl geçirileceği üzerinde çalışması ve 16 Kasım'da da Afrika Zirvesi’nin COP22’de yapılması öngörülüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×