19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

- Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin bahçesinden getirilen Türk bayrağına sarılı toprak, Batı Trakya Türkleri Derneği üyeleri tarafından Vali İbrahim Şahin'e teslim edildi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

SAMSUN (AA) - Samsun'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde, Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin bahçesinden getirilen Türk bayrağına sarılı toprak, Batı Trakya Türkleri Derneği üyeleri tarafından, Vali İbrahim Şahin'e teslim edildi.

Valilik önünde düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından, Samsun Devlet Opera ve Balesi Korusu tarafından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin bahçesinden getirilen Türk bayrağına sarılı toprak, Batı Trakya Türkleri Derneği üyeleri tarafından Vali İbrahim Şahin'e verildi.

Etkinlikte Emrullah Efendi Ortaokulu'nda Roman öğrencilerin oluşturduğu orkestra ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri dans gösterisi sundu.

Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi öğrencilerinin halk oyunu ve öğrencilerin Türk devletlerinin bayrakları ile oluşturulan kule gösterisi ilgiyle izlendi.

Törene, Vali Şahin'in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken ile askeri ve mülki erkan, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×