19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı: "Türkiye'nin geleceği, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir"

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

ANKARA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, "Aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Çünkü Türkiye'nin geleceği, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir." ifadelerini kullandı.

Sarı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, 19 Mayıs'ın, istiklal, bağımsızlık ve hürriyet mücadelesi için ilk adımın atıldığı gün olduğunu belirtti.

İstiklal mücadelesinin sembolü olan 19 Mayıs'ın, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim başarılarının da kaynağı olduğunu aktaran Bakan Sarı, şunları kaydetti:

"Aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Çünkü Türkiye'nin geleceği, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. Buna karşın bizler de sorumluluklarımızın farkındayız. Her daim gençlerimize daha çağdaş ve müreffeh bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz. Bu farkındalıkla da geçlerimizi aydınlık yarınlara hazırlıyoruz. Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×