10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: - "İstiklal Mücadelesi'nin önderi, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 78. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum"

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "İstiklal Mücadelesi'nin önderi, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 78. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum." ifadelerini kullandı.

Kılıç, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78'nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

İstiklal Mücadelesi'nin önderi, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 78. yıl dönümünde saygı ve rahmetle andığını belirten Kılıç, Türk milletinin dün olduğu gibi bugün de vatan sevgisinden aldığı güçle zorlu bir bağımsızlık mücadalesinden başarıyla çıktığını vurguladı.

Kılıç, mesajında şunları kaydetti:

"Vatanını işgal edenlere karşı, dün Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde bir destan yazan aziz milletimiz; iradesini gasp edenlere karşı bugün de direniş ve diriliş ruhuyla ayağa kalkmıştır. Bu şahlanış ikinci İstiklal Harbi'miz olmuştur. Tarihin hiçbir döneminde iç ve dış düşmanların yakasını bir türlü bırakmadığı ülkemizi, milli birlik ve beraberlik duygusuyla Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur. Gazi Mustafa Kemal’in zekasına ve kabiliyetine güvendiği gençlerin omuzlarında yükselecek olan ülkemiz, ismini dünyaya her alanda başarıyla duyurduğunda minnet borcumuzu ancak ödemiş olacağız. 14 yılda inşa ettiğimiz Yeni Türkiye vizyonuyla, demokrasi ve milli egemenliğe bağlılığımızla ve dünya çapında reformlarımızla ülkemizi adım adım 2023’e taşıyoruz. 93 yıl önceki ruhla yürüdüğümüz bu yolda cesareti ve başarısı ile örnek teşkil eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha sonsuz minnet ve şükran duygularımla yad ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×