1. Kadın Festivali KOSHİM’de açıldı

Konyaaltı Belediyesi ve Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle bu yıl ilki gerçekleştirilen Kadın Festivali açıldı.Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle düzenledikleri 1. Kadın Festivali’nin açılışını...

1. Kadın Festivali KOSHİM’de açıldı
09 Eylül 2017 Cumartesi 09:45

Konyaaltı Belediyesi ve Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle bu yıl ilki gerçekleştirilen Kadın Festivali açıldı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle düzenledikleri 1. Kadın Festivali’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı İlçe Başkanı İlhan Buğdaycı, Kadın Hareketi Derneği Başkanı Buket Dağlı ve vatandaşlar katıldı. Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) yanında yılın 12 ayı hizmet veren Kadın El Emeği Pazarı’nda açılan 1 Kadın Festivali’nde 14 il ve 22 ilçeden gelen 120 kadının yaptığı el işi çalışmalar satışa sunuluyor.

Kadın El Emeği Pazarı’nda kadınların kendi yaptıkları el emeği ürünleri satarak aile ekonomilerine katkıda bulunduklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, bu hareketi 1 Kadın Festivali ile bir adım daha ileri taşıdıklarını söyledi. Farklı bölgelerden onlarca kadının, bu festivalde el emeği ürünlerini sergileme fırsatı bulduğunu ifade eden Muhittin Böcek, Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle, 1 Kadın Festivali’ni gelenekselleştirmek istediklerini bildirdi. Başkan Muhittin Böcek, daha sonrasında CHP Konyaaltı İlçe Başkanı İlhan Buğdaycı, 1 Kadın Hareketi Derneği Başkanı Buket Dağlı ve dernek üyeleriyle birlikte pasta keserek Festivalinde açılışını yaptı. Açılış sonrası stantları gezen Başkan Muhittin Böcek, gördüğü ilgiden de son derece memnun kaldı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×