GENEL Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz:
26 Mart 2017, 18:48 0
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz:
- "Millet, Kılıçdaroğlu'nun yanında durursa, Kılıçdaroğlu güçlüdür. Millet Tayyip Erdoğan'ın yanında durursa, Tayyip Erdoğan güçlüdür. Binali Yıldırım'ın yanında durursa, Binali Yıldırım güçlüdür. Millet kimin yanında duracağını da bilir. Bakın 15 Temmuz, bu ülkede güçlü bir lidere sahip olmak gerektiğini gösterdi" - "Millet kimi seçerse, 5 yıl içerisinde bakar, değerleriyle donanmış kimselerle, verdiği sözleri yapan kimselerle yoluna devam eder, eğer yapamazsa da 'teşekkür ederim' diyerek, 5 yıl sonra yolun kenarına koyar, bir başka siyasiyle yoluna devam eder"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:
26 Mart 2017, 18:45 0
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:
- "Çok güçlü bir evet ile Avrupa Birliği'nin karşısında, Türkiye düşmanlarının karşısında bir duruş göstermemiz lazım"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki:
26 Mart 2017, 18:37 0
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki:
- "Kamuda çalışan ne kadar FETÖ'cü varsa onları attık. Bizim CHP masalar kurdu yine hemen. Onların mağduriyetini önleyecekmiş. Ya Allah aşkına ne mağduriyetinden bahsediyorsunuz? 250 kardeşimiz şehit, 2 bin 200 gazimiz oldu" - "Devlet kendine ihanet eden adama neden maaş versin? Devlet de bu adamları kendinde istemiyor, 'Git kardeşim' diyerek atıyor. Çok şükür onları da temizledik"
AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci'nin paylaştığı klip
26 Mart 2017, 18:31 0
AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci'nin paylaştığı klip
- Temurci'nin "#DevasaProjelerİçinEVET" etiketiyle Twitter hesabından yayınladığı, "evet" sözlerini öne çıkararak İstanbul'a yapılan yatırımların anlatıldığı klip, sosyal medyada on binlerce kişi tarafından paylaşıldı
AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş:
26 Mart 2017, 18:20 0
AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş:
- "26 Mart 2017 tarihinde Aydınlık gazetesinde şahsım, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Cumhuriyet Başsavcılığı ile ilgili yapılan haber ve içeriği tamamen asılsız, asparagas ve senaryo içerikli olup şahsımı karalamaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik yapılmıştır"
Sancaktepe'de toplu açılış töreni
26 Mart 2017, 18:18 0
Sancaktepe'de toplu açılış töreni
- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3) - "Türkiye bizim dönemimizde elde ettiği başarıları, mevcut sistemin verdiği imkanlarla değil, bu sisteme rağmen elde etmiştir. Mevzuatı silah gibi kullanan bürokratik oligarşiye rağmen, bu başarılar kazanılmıştır. 14 senedir, bu ifadeyi ben hep kullanmışımdır, milletimizin emeğini, alın terini sömüren, insanımızın kazancına ortak olan faizcilere rağmen, bu yatırımlar gerçekleştirilmiştir" - "Meclisi kilitlemekten, Anayasa Mahkemesinin kapılarını aşındırmaktan başka hiçbir icraatı olmayan muhalefete rağmen, bu sonuçlar elde edilmiştir. Terör örgütlerine, sistemin zaaflarını silah gibi kullanan vesayet odaklarına, buldukları her fırsatta sokakları ateşe veren vandallara rağmen, bu başarılar kazanılmıştır. Hangi adımları attıysak, hangi projelerimizi hayata geçirdiysek, bu ülkeye ne kazandırdıysak, bunlara rağmen yaptık"
Sudan ana muhalefetinden Arap liderlere
26 Mart 2017, 18:02 0
Sudan ana muhalefetinden Arap liderlere "açık mektup"
- Milli Ümmet Partisi Genel Başkanı Mehdi: - "Arap Birliği Zirvesi'nde tüm liderler JASTA yasası nedeniyle Suudi Arabistan'ın maruz kaldığı mali şantaja karşı ortak bir tavır sergilemeli"
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, mitinge katıldı
26 Mart 2017, 17:51 0
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, mitinge katıldı
- Kurtulmuş: - "Onların istediği Türkiye; 5, 10 milyon dolar için el avuç açan, Avrupa’nın terbiye salonunda tek ayak üzerine duran, sadece para değil, emir ve talimat alan, piyade tüfeği almak için onlara el açan bir Türkiye’dir. Onlar, artık geride kaldı. Türkiye büyüyor, gelişiyor, kendi silahlarını yapıyor, devletle millet kaynaşıyor, darbecilere millet 'dur' diyor. Bunları görüyorlar ve uykuları kaçıyor" - "Almanların istihbarat teşkilatının başındaki adam, '15 Temmuz’u FETÖ’cülerin yaptığına ikna olmadık' dedi. Alışılmış bir şey değil. Ya arkadaş 15 Temmuz’u FETÖ’nün çetesinin yaptığını anlamak için 250 değil de 250 bin kardeşimiz mi şehit olsaydı?"
Bakan Işık,
26 Mart 2017, 17:30 0
Bakan Işık, "Abhaz Halkı Buluşması"na katıldı
- Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: - "Türkiye'nin diktatörlüğe gitmek gibi bir eğilimi kesinlikle olmaz. Niye olmaz çünkü bu sistemde hakem millet" - "Şu anda Türkiye'nin anayasayı değiştirip, bu çift başlılığı ortadan kaldırma imkanı olduğu için bugün bu işi milletimizin görüşüne sunuyoruz, milletimizin oyuna sunuyoruz. Ya yarın anayasayı değiştirecek güçte bir parlamento teşkil etmezse, bu çift başlılığı Türkiye nasıl ortadan kaldıracak?"
Şırnak'ta terör operasyonu
26 Mart 2017, 17:27 0
Şırnak'ta terör operasyonu
- Merkeze bağlı Balıkkaya köyünde yapılan operasyonda, PKK'lı teröristlere ait 1 ton yaşam malzemesi ele geçirildi