Gaziantep'teki saldırıda gelin ile damat hayatta

Gaziantep'te terör saldırısının ardından gelin, damat ve vatandaşların tedavisi devam ediyor

Gaziantep'teki saldırıda gelin ile damat hayatta
21 Ağustos 2016 Pazar 08:53

Gaziantep'te sokak düğününde düzenlenen, 30 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişinin yaralandığı terör saldırısının ardından gelin, damat ve vatandaşların tedavisi sürüyor. Hastanede tedavi altında olan gelin Besna ile damat Nurettin Akdoğan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Hastanede tedavi edilenlerden Gülser Ateş, saldırının, gelin ve damadın eve çıkmaya hazırlandığı sırada düzenlendiğini kaydederek "Komşumuzun biriyle sandalyede oturup sohbet ediyorduk. Ne olduğunu bilmiyorum. Sadece tek bildiğim bir patlamayla konuştuğum komşumun üstümde öldüğüydü. Onun altında kaldığımı hatırlıyorum. Eğer komşum üstüme düşmeseydi ben de ölmüştüm. O cenaze beni kurtardı." dedi.

Dört çocuğundan birinin saldırıda yaralandığını söyleyen Ateş, kızının ayaklarının yandığını ifade etti.

Ateş, "Terörü lanetliyorum. Gelin ve damadın en mutlu gününü zehir ettiler. Orada masum çocuklar vardı. Kimsenin suçu yoktu. Zaten düğün de bitmişti. Herkes dağılacaktı. Düğün sahibinden kimse kalmadı." diye konuştu.

Damadın kardeşi Şükrü Akdoğan da patlamanın bir anda meydana geldiğini belirterek her yerin paramparça olduğunu söyledi.

Akdoğan, "Hiçbir şey göremedik. Paramparça olan insanlardan başka hiçbir şey görmedik. Terörün Allah belasını versin. Allah yapanın yanına koymasın." dedi.

"BİZ BUNLARI HAK ETMEDİK"

Halasının kızının düğününe katıldıklarını söyleyen yaralılardan 12 yaşındaki Mehmet Can Gürbüz, alevlerin üstlerine doğru geldiğini anlattı.

Herkesin o sırada yere yattığını dile getiren Gürbüz, "Biz bunları hak etmedik. Allah onların belalarını versin. Onların yüzünden yengem ve kızları öldü." ifadesini kullandı.
Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki bir sokak düğününde düzenlenen terör saldırısında 30 kişi yaşamını yitirmiş, 94 kişi yaralanmıştı.

GÖRGÜ TANIKLARI O ANLARI ANLATTI

Gaziantep'te sokak düğününde meydana gelen terör saldırısının görgü tanıkları yaşananları anlattı. Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'nde yaşayan Ahmet Aydın, patlama esnasında evinin damında oturarak düğünü seyrettiklerini söyledi. Çay içtikleri sırada patlamanın gerçekleştiğini anlatan Aydın, bunun üzerine alana giderek, yaralılara yardım etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Aydın, patlamanın ardından bir aracı fark ettiğini dile getirerek, "Alana indiğimizde çok kişinin yerde hareketsiz olduğunu gördük, ağır yaralı arkadaşları özel araçlara alarak hastanelere ulaştırmaya çalıştık. O sırada yaralıları kurtarmak için uğraşırken karşıda bir aracı ve içinde iki kişiyi fark ettik. 'İkinci bir patlama olacak hazırlıklı olun' diye ses duyduk. Bunun üzerine birçok kişinin evlerine kaçmaya başladığını gördüm çok kötü bir manzara oluştu." dedi.

"ÇOCUK ARABASINA BOMBA"

Teröristlere tepki gösteren Aydın, şöyle devam etti: "Bir patlama yapacaksanız cesaretle çıkın, biz Türk halkı buradayız. 7-8 yaşındaki çocuğun olduğu çocuk arabasına bomba koyarak insanları katletmek nasıl bir şey. Camiler, okulları patlatmak cesaret işi değil, biz günlerce sokaklara döküldük, 27 gün nöbette kaldık cesareti olan o zaman karşımıza çıkardı. Bir insanın en mutlu olacağı günde bomba patlatmak nasıl bir iştir. Bizim devletimiz güçlü, biz devletimize inanıyoruz, güveniyoruz. FETÖ'cülermiş, PKK'lılarmış, DAEŞ'lilermiş neden biz meydanlardayken çıkmadınız, devletimizin her zaman arkasındayız, Cumhurbaşkanımızın yanındayız, yine darbe girişimindeki gibi kenetlenerek bunlara karşı durmalıyız."

Ahmet Sansar ise o anda yaşananların çok kötü olduğunu ve bunu hatırlamak istemediğini söyledi. Teröristlerin en kısa sürede yakalanmasını isteyen Sansar, "Akşam 22.50 sıralarında şiddetli patlama duyduk kısa bir süre içinde olay yerine geldiğimde büyük bir dehşet yaşadım, çok kötü bir olay vardı. Şerefsizler bomba tesirli olması için ellerinden ne gelmişse demir para vesaire koymuşlar, bu şekilde bir katliam oluşturmaya çalışmışlar. Bunu yapanların en kısa sürede yakalanmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.


Etiketler; #gaziantep

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×