Petroldeki seri düşüş dördüncü gününe girdi

Brent petrolün varil fiyatı, azalan risk iştahının etkisiyle haftanın ikinci işlem gününde 49,50 dolara kadar gerileyerek düşüşünü 4. güne taşıdı.

Petroldeki seri düşüş dördüncü gününe girdi
14 Haziran 2016 Salı 11:38

Brent petrolün varil fiyatı, küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısı öncesinde azalan risk iştahı ve buna bağlı olarak dolardaki yükselişin etkisiyle dün 50 doların altına inerken, bugün de 49,50 doları gördü.

Böylece düşüşünü 4. işlem gününe taşıyan Brent petrolün varil fiyatı, saat 11.30 itibarıyla 49,60 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan bugün Uluslararası Enerji Ajansı tarafından açıklanan verilere göre, küresel günlük petrol arzı mayısta 800 bin varil azalarak 95,4 milyon varile geriledi.

Analistler, petrol stoklarında düşüşe işaret eden verilere karşın, Brexit'e ilişkin endişelerin artmasının ve Fed toplantısı öncesinde artan belirsizliğin küresel risk iştahını azalttığını belirterek, Brent petrolün varil fiyatı için 48,0 ve 46,8 doların destek, 52,0 doların ise direnç konumunda olduğunu kaydediyor.
Batı Teksas türü ham petrolün (WTI) varil fiyatı ise güne 48,5 dolar seviyelerinden başladı. Daha sonra düşüşe geçen WTI'nın varil fiyatı şu dakikalarda 48,1 dolar seviyelerinde bulunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×