İzmir’de Hız Kesmeyen Sektör

İstanbul-İzmir arasındaki otoyolun yakın bir gelecekte tamamlanmasının ardından yolculuk süresinin 3,5 saate inmesi öngörülmektedir, bu durum İzmir konut projelerinin değerini olumlu yönde etkilemektedir.

İzmir’de Hız Kesmeyen Sektör
08 Eylül 2016 Perşembe 15:12

İnşaat sektörü temsilcileri, projelerin tamamlanmasının ardından İzmir’i farklı bir ekonomik geleceğin beklediği yönünde görüş birliğine varmış durumdalar. Yeni konut projeleri ile birçok farklı bölgenin gelişeceği ve bu durumun konut fiyatlarında yükselme yaratacağı konusunda tüm uzmanlar görüş birliğine varmış durumdalar.

İnşaat Sektörüne Otoyol Hareketliliği

Son yıllarda hızla gelişmekte olan İzmir’de, inşaat sektörü de ciddi gelişmeler yaşanmaktadır. Hem Anadolu’dan, hem de İstanbul’dan pek çok yatırımcının ilgisi nedeniyle talepte bir azalma görülmemektedir. Sadece yolların gelişmesi, şehirlerarası yolculuk sürelerinin azalması ile değil, aynı zamanda İzmir’in de kendi içinde gelişmesiyle konutlara ilgi artmaktadır. Bu artan ilgi sektör için son derece olumlu olarak görülürken diğer sektörlerde de ekonomik sürecin hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Projelerin tamamlanma sürecinde yavaş yavaş değer kazanması, teslimlerin yapılması ve oturuma başlanmasının ardından da hızlı bir artış daha yaşanması öngörülmektedir. Şehirde yaşayanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan çalışmaların, şehir dışından gelen yeni yatırımcıların talepleri nedeniyle gelecek yıllarda da devam etmesi beklenmektedir. İzmir konut projeleri sundukları tüm bu avantajların yanında, nezih ve doğal ortamlar ile de beğeni toplamaya devam etmektedirler. Kamunun yatırım yapmasına gerek kalmadan sadece özel projelerin devreye girmesi ile bile pek çok kişinin gözüne İzmir’e çevireceği şimdiden görülen bir gerçek. 

Stüdyo dairelerden, kalabalık aileler için düşünülen geniş dairelere ve villalara kadar farklı büyüklüklerdeki seçenekler ile müşterilerin karşısına çıkan tüm projelerin ortak noktasının ise güvenlik ve konfor olduğunu söyleyebiliriz. Üzerlerinde çok düşünülmüş ve doğru planlamalar ile yapılmış projeler kullanıcılarına rahat ortamlar sunarken, geniş sosyal alanların kullanımı ile de fark yaratmaktadırlar. Geçmişte büyük bir bölümü kaçak şekilde inşa edilmiş olan bu şehirde, kentsel dönüşüm projeleri de dâhil olmak üzere çoğu konut projeleri, faizsiz konut desteği ile cazip hale gelmektedirler. Önümüzdeki yıllarda, konut sektörünün en büyük yatırım merkezi olacağı tahmin edilen İzmir’de, siz de vakit kaybetmeden kendi projenizi mutlaka seçmelisiniz.


Etiketler; #istanbul #izmir

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×