Esenyurt 'dolandırıcıyurt'a döndü

2010 yılından beri sıcak bir ev hayalini kuran Esenyurt Life in Vera Projesi mağdurları, Üsküdar’da bir araya gelerek üzerine çıkarttırdığı tapuları hak sahiplerine devretmeyen Selahattin Yazıcı'yı ve 1.5 yıldır daireleri tamamlamayıp inşaat halinde bırakan Müteahhit Vahit Şafak'ı protesto etti. Protesto yürüyüşüne kalabalık bir grup katıldı. Yürüyüş sırasında vatandaşların protestoya desteği gerçekten görülmeye değerdi. İstanbullular ıslıklarla ve alkışlarla Life İn Vera Mağdurlarına destek verdi.

Esenyurt 'dolandırıcıyurt'a döndü

İstanbul'un tapu sorunlu ilçelerinden Esenyurt'ta mağdur sayısı her geçen gün artıyor. Vatandaşlardan ev vaadiyle para toplayan müteahhitler vaadlerini yerine getirmeyerek yüzlerce vatandaşı mağdur etti. Son olarak 2010 yılında Selahattin Yazıcı, Ömer Faruk Karabulut, Osman Turan, Bilal Demir’in öncülük ettiği “Bir araya gelerek arsa satın alma ve kat karşılığı vererek konut edinme" esasına dayalı bir proje oluşturdular. “Life in Vera’’ isimli Proje için 285 bankada açılan hesaba ‘Arsa Katılım Bedeli’ olarak 55.000’er lira para yatırdı. 4 kişi bu paranın bir kısmı ile daha önce belirlenen arsayı alarak müteahhite Kat Karşılığı sözleşme yapıldı. ‘Arsa Katılım Bedeli’ yatıranlara da sonradan 3+1 110m2 daire verilmek taahhüdü içeren sözleşme verildi.3 yılda yapılıp teslim edilecek dairelerin yaklaşık 7 yıldır ne tapusu ne de kendisi teslim edildi.

Sürekli inançlı biri olduğunu söyleyen organizatör Selahattin Yazıcı hakkında mağdurlar şöyle söyledi: “Bizimle konuşurken dilinden Allah, kitap kavramlarını düşürmedi ve hiçbir işini doğru dürüst yapmadı. 285 kişinin bankaya yatırdığı arsa katılım payı paralarının bir kısmıyla arsa aldı. Bir kısmını dört kişi arasında izinsiz pay etti. Kalan 1.000.000 lirayı da cebine attı. Ayrıca Müteahhitten kat karşılığı alınan 336 daireden 16 daireyi de Selahattin Yazıcı kendi hakkı olduğu iddiası ile doğrudan kendisine ayırdı. Adalet bunun neresinde! Ticaret bunun neresinde?”

VATANDAŞI OYALIYORLAR!

Onlarca daire tapusu ve milyonlarca lirayı 1 lira bile koymadan cebine koyan Selahattin Yazıcı “Ben ticaret yapıyorum bu para bana anamın ak sütü gibi helaldir” diyerek hâlâ binlerce insanı oyalayıp mağdur etmektedir. Kendilerine Selahattin Yazıcı'nın sürekli yalan söylediğini söyleyen kalabalık grup, tapularının hemen teslim edilmemesi halinde Selahattin Yazıcı hakkında toplu olarak dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen hak sahipleri gerekirse eşlerimiz ve çocuklarımız tıpkı 15 Temmuz sonrası demokrasi nöbetinde olduğu gibi Selahattin Yazıcı'nın evinin önünde "hak nöbeti" tutacaklarını söylediler!”

3 yılda bitirilip teslim edilmesi gereken dairesi 7 yıldan beri teslim edilmeyen Life İn Vera mağdurlarından Ünsal ÜNLÜ: “Başlangıçta verdiğimiz para ile 3 yıl sonra teslim edilmek üzere 3+1 110m2 daire almak için girdiğimiz organizasyonda çeşitli mazeretler ileri sürülerek, daha sonra 2+1, 67 m2 daireye düşürüldü. Ki, burada 4 kişinin kendi ceplerine indirdikleri devasa rakamlardaki rantları ise utanmadan sıkılmadan kendi hakları olarak görüyorlar. Bir de geçen 3 yıldan fazla süre ise yaralarımızı here geçen gün derinleştirmektedir. Bu şeytani organizasyonun sahipleri tarafından mağduriyetimiz her geçen gün artarak devam etmektedir. Aldığı paralar ve üzerine çıkardığı 16 daire ile toplamda 336 daireden 36'sını kendisine ayırarak Aslan payına tek 1 lira vermeden sahip olmuş olacaktır. Tüm bunlara rağmen hem kendisine vergi çıkma ihtimali var, bu ihtimal dahilinde bize kendisine para vermeye zorlamak için tapularımızı vermeyip elinde tutuyor. Zaten bu tapuları hak sahiplerinin üzerine doğrudan çıkarılması gerekiyordu; ancak, artniyetli davranarak tapuları kendi üzerine çıkarmıştır. Bizler haklarımızı aramak için bile 2 yılı aşkın süredir çok emek ve zaman harcamak zorunda kaldık. Ve hala bu korkunç zulmün Mağdurları olmaya devam ediyoruz. Bizleri bu duruma sokan Selahattin Yazıcı ve diğer ortakları Ömer Faruk Karabulut'a, Osman Turan'a ve Bilal Demir'e haklarımızı kesinlikle helal etmiyoruz.” diye konuştu.

Ünlü: “2010 yılında 55.000 lira ile 2+1 67 m2 bir daire satın alıp kiraya vermiş olsaydık şimdiye kadar 80-90 bin lira kira geliri elde etmiş olacaktık. Şimdilerde bizlere ‘55.000 liraya daire sahibi oluyorsunuz, daha ne istiyorsunuz; kim 55.000 liraya daire verir ki!’ küstahlığı sergileyen Selahattin Yazıcı’ya isyan ediyoruz ve defalarca yaptığımız uyarılar üzerine, elinde olan tapuları kayıtsız şartsız bize devretmesini istiyoruz. Ayrıca Selahattin Yazıcı bizlere tapu devirlerini yapmak için zorla ibraname imzalatmak istedi. Bu ibranameye göre de kendisine çıkabilecek bir vergi durumu için peşin olarak para istedi. Selahattin Yazıcı’nın ticaretinin vergisini bizler neden verelim? Bu nasıl bir ticarettir?” dedi.

Ünsal Ünlü “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan Allah rızası için biz mağdurların derdine derman olmalarını istiyoruz" diyerek konuşmasını bitirdi. Esenyurt, Dolandırıcıyurta Döndü, Ev Hayali Kâbus oldu.

HAYALLERİMİZİ KAPTIRDIK!

Mağdurlardan Nurdoğan Ergün, “7 yıl oldu bekliyoruz hiçbir gelişme yok. Parayı yatırdık, hiçbir şey yapmadılar. 7 yıldır dişimizden tırnağımızdan artırarak biriktirdiğimiz paralarla satın aldığımız eve kavuşmayı bekliyoruz. Hepimiz ortada kaldık. 285 aile daire beklentisinde, 1000 den fazla mağdur var. Niye hiç kimse sesini çıkarmıyor. Buna devletin ve yetkililerin çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

Life İn Vera Mağdurlarından Elif Arslan ise şöyle konuşuyor: “Kiracı sıfatından kurtulabilmek için merkeze uzakta da olsa sıcak bir yuva kurmak amacıyla paralarını ve hayallerini kaptıran bir kitleyiz. Kaptırdığımız paraların, kavuşamadığımız tapuların ve yıkılan hayallerin sorumluları belli; Selahattin Yazıcı ve Müteahhit Vahit Şafak'tır. Hükümet bir an önce harekete geçmeli ve binlerce konut mağdurunun sorunlarını acilen çözmelidir” dedi.

REİS’İN İSMİNİ KULLANARAK BİZİ ALDATTI!

Mağdurlar, organizatör Selahattin Yazıcı’nın Sayın Cumhurbaşkanımızı tanıdığını söyleyerek yıllardır kendilerini oyaladığını belirttiler. Yaşadıkları bu mağduriyetlerin birer zulme dönüştüğünü, aralarında bin bir umutlarla etrafından para toplayıp, bankadan kredi çekip bu işe girenler olduğunu, kahrından hasta olup ahirete intikal edenler olduğunu, borçlarını ödeyemeyip icra batağında olanlar olduğunu, velhasıl çok sıkıntıda olduklarını söylediler. Mağdurlar ‘Bu durumu defalarca muhataplarımıza söyledik. Taşa söylesek yumuşardı ama Selahattin Yazıcı yumuşamadı. Kendi çocuklarının geleceğini önümüze koydu ama bizim çocuklarımızın nafakalarını 7 yıl önce getirip verdiğimiz gerçeğini zerre kadar dikkate almadı’ dediler.

Öfkeli hak sahibi mağdurlar müteahhitlere de çağrı yaparak: “1.5 yıldır bizlerden daire başı 30-40 bin lira vermezseniz dairelerinizi tamamlayamam diyen müteahhit Vahit Şafak'ı da buradan uyarıyoruz; bu inşaattın rantının hep kendine yonttun, neredeyse sıfır sermeye ile bu işi yürütüyorsun, seninle yapılan sözleşme hükümleri çerçevesinde inşaatı derhal bitir. İnşaatın tamamlanmasını geciktirmeye devam edersen 2 yıldan beri ödemen gereken kira bedelleri de dahil kira bedellerini talep edeceğimizi ve her türlü meşru haklarımız için mücadele edeceğimizi buradan kamuoyu nezdinde ihtar ederiz.” dediler.

MÜTEAHHİT YAZICI'NIN EVİNİN ÖNÜNE PANKART KOYDULAR

Life İn Vera mağdurları Selahattin Yazıcı’nın Üsküdar’daki evinin önünde bir protesto gerçekleştirdi. Kendilerine Selahattin Yazıcı'nın sürekli yalan söylediğini söyleyen kalabalık grup, başkalarının da mağdur olmaması için yetkililerin bu kangren olmuş bu soruna el atması gerektiğini belirtti. Ayrıca “Allah’tan korkunuz yok mu! Bizler ağladık başkaları ağlamasın! Reis senin ismini söyleyerek bizi kandırdı! Dairelerimizi tamamla! Tapularımızı ver!” sloganları attı.

Organizatör Selahattin Yazıcı’nın evinin önüne pankartları bırakan grup basın açıklamasından sonra dağıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
melek demir - 3 ay önce
Hep kandiriiliyorsun turkiyem biraz uyansan dusunsen
Avatar
yasemin - 1 hafta önce
Hiç kimse mağdura akıl vermesin lütfen.Bir tekmede siz atmayın.Akıla değil, vicdan sahibi olan insanların yanımızda olmasına ve bu gibi insanların başkalarınında canını yakmaması adına destek olmanız lazım.Hırsızın karşısında olun ki, yorumlarınızdan kendilerine haklılık payı çıkartmasınlar.

Lütfen...