Zubizu, Turkcell ve Shell'den iş birliği

- Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: - "Geçen çeyrek açıklamalarımıza bakarsanız; data gelirlerimiz yüzde 95, djital hizmet gelirlerimiz yüzde 54 arttı" - "Toplam gelirlerimizin de artık yüzde 60'ı data ve hizmetten geliyor, bu çok önemli bir değişim. Sadece Türkiye için değil dünya için önemli bir örnek haline geliyoruz"

Zubizu, Turkcell ve Shell'den iş birliği
08 Kasım 2016 Salı 14:46

İSTANBUL (AA) - Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Geçen çeyrek açıklamalarımıza bakarsanız, data gelirlerimiz yüzde 95, djital hizmet gelirlerimiz yüzde 54 arttı. Toplam gelirlerimizin de artık yüzde 60'ı data ve hizmetten geliyor, bu çok önemli bir değişim." dedi.

Verilen bilgiye göre, iş birliği kapsamında plaka numaralarını ve kredi kartlarını Zubizu uygulamasına kaydeden Zubizu kullanıcıları, artık Shell'den yakıt alırken araçlarından inmeden ödeme yapabilecek. Turkcell'in mobil ödeme altyapı platformu Paycell iş birliği ile hayata geçen bu özellikten bağımsız olarak tüm Zubizu kullanıcıları yararlanabilecek.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu açılıştaki konuşmasında, tüm dünyada önemli bir dönüşümün liderliğini yapmaya çalıştıklarını belirterek, bu dönüşümü de "Teknoloji odaklı şebeke operatörü olmaktan, hizmet odaklı deneyim sağlayıcı olmak." şeklinde açıkladı.

Datanın hızla tüketiminin arttığına işaret eden Terzioğlu, şunları kaydetti:

"Geçen çeyrek açıklamalarımıza bakarsanız, data gelirlerimiz yüzde 95, djital hizmet gelirlerimiz yüzde 54 arttı. Toplam gelirlerimizin de artık yüzde 60'ı data ve hizmetten geliyor, bu çok önemli bir değişim. Sadece Türkiye için değil dünya için önemli bir örnek haline geliyoruz. Bu örneği yaratan en önemli şeylerden biri dijital hizmetlerimiz.

Ham data satmak yerine, işlenmiş, tüketiciye değer ifade eden, müziği, televizyonu, anlık mesajlaşmayı ve ödeme sistemlerini, mobil hayatı kolaylaştırıcı hizmetleri yaratmaya odaklandık. Bu alanda da Paycell bizim en önemli ürünlerimizden bir tanesi."

Paylaşılan bilgilere göre, Türk tüketicisi günde 70 defa telefonuna bakıyor, 3 kullanıcıdan biri ise yemek ve akaryakıt istasyonunda mobil ödeme çözümü kullanmak istiyor. Bu çerçevede araçtan inmeden ödeme yapılmasını sağlayan söz konusu iş birliği ve kampanyalardan Shell istasyonlarını ziyaret eden Zubizu üyeleri faydalanabilecek.

Toplantı kapsamında ayrıca iş birliği kapsamında yayına girecek yeni reklam filminin de gösterimi yapıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×