Ziraat Bankası'ndan Etiyopya'da Bir İlk

Etiyopya'da açılacak ilk yabancı banka Ziraat bankası olacak.Ekonomi Bakanı Zeybekçi görüşmelerin olumlu olduğunu belirtti.

Ziraat Bankası'ndan Etiyopya'da Bir İlk
27 Nisan 2015 Pazartesi 15:53

"Türkiye-Etiyopya İş Forumu" sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybekçi, Etiyopya'da açılacak Ziraat bankası şubesi için şunları söyledi:
 
Ziraat Bankamızın kendileri ile temasını şu an için sağladık. Önce orada bir ofis, ardından da bankacılık yapmakla ilgili lisans alan ilk banka olacağız. Ziraat Bankası talebini yaptı, önce ofis olarak var olacak. Her şeyin olumlu olduğunu biliyorum, bu yıl sonuna kadar olmasının olumlu olacağını düşünüyorum. Orada yatırım yapan kardeşlerimiz bunu hararetle istiyor.
 
Kurun nisan ayına ilişkin etkisi hakkında da konuşan Zeybekçi, kura müdahele etmemenin gerektiğini belirterek, bu konuda bir tahminde bulunmadığını ifade etti.
 
KURUN DALGALANMASI BİZİM DIŞIMIZDA
 
Kurun kendilerinden kaylaklanan sebeplerle dalganmadığını belirten Bakan Zeybekçi, "İhracat, ithalat ve enflasyonla ilgili etkilerinin olması da gayet muhtemel, bunlar sağlıksız şeyler değil, endişe edilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum." dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×