Yusuf Boydak: Kablo sektörü her yıl hızla büyüyor

HES Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Boydak, Türkiye ekonomisi büyümeye devam ederken inşaat sektörünün de bu büyümeye orantılı olarak büyüdüğünü belirtti. Boydak, kablo sektörünün 2,5 milyar dolarlık ihracat ile büyüdüğünü ve...

Yusuf Boydak: Kablo sektörü her yıl hızla büyüyor
28 Nisan 2014 Pazartesi 16:58

HES Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Boydak, Türkiye ekonomisi büyümeye devam ederken inşaat sektörünün de bu büyümeye orantılı olarak büyüdüğünü belirtti. Boydak, kablo sektörünün 2,5 milyar dolarlık ihracat ile büyüdüğünü ve benzer büyümenin hızla devam ettiğini söyledi.

Türkiye’nin en büyük kablo üreticisi olan HES Kablo’nun geleneksel hale gelen yıllık değerlendirme ve istişare toplantısı bu yıl Saraybosna’da gerçekleştirildi. 3 gün süren bayi toplantısında HES Kablo’nun sektördeki durumu ve geleceği masaya yatırılırken katılımcılar Saraybosna’nın güzelliklerini de yakından görme şansı buldu. Türkiye’nin her ilinden yaklaşık 50 bayinin katılımıyla gerçekleştirilen yıllık değerlendirme ve istişare toplantısına HES Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, HES Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Boydak, HES Kablo Genel Müdürü Bekir Irak’ın yanı sıra üst düzey yöneticiler ve müşteri temsilcileri de katıldı.

MUSTAFA BOYDAK: AMACIMIZ HES KABLO AİLEMİZİ BİRLİKTE BÜYÜTMEK

Türkiye’nin en büyük kablo üreticisi olarak hammadde alımlarındaki avantajlarıyla müşterilerine standartlara uygun ve kaliteli ürünleri en uygun şekilde sunduklarını belirten HES Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, “Geçmiş yıllara göre sermayemiz ve karlılığımız artıyor. Bayilerimizin talepleri yerine getiriliyor ve yeni yatırımlarımızla birlikte de bayilik teşkilatımızın daha rahat bir zeminde iş yapacağını düşünüyorum. Hedefimiz üretimde kaliteden taviz vermeden, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ve tüm taleplerin en kısa sürede karşılayarak, HES Kablo ailemizi hep beraber büyütmek” diye konuştu.

Mustafa Boydak ayrıca, paylaşımlara vesile olmasını nedeniyle organizasyona katılan bayilere teşekkür ederek, geçmiş yılın değerlendirilmesi, beklenti ve taleplerin karşılıklı iletilmesi adına bu tür etkinliklerin çok faydalı olduğunu belirtti.

YUSUF BOYDAK: KABLO SEKTÖRÜ HER YIL BÜYÜYOR

Türkiye ekonomisi büyümeye devam ederken inşaat sektörünün de bu büyümeye orantılı olarak büyüdüğünü belirten HES Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Boydak, “Türk inşaat sektörü bugün 33 milyar dolarlık ihracatı ile büyük bir sektör. Kablo sektörü ise 2,5 milyar dolarlık ihracatı ile büyümeye devam ediyor. Sektör büyürken kaliteli ve güvenli kablonun kullanımı enerji kayıplarını engelleyeceği gibi yangın riskinin azalmasında da önemli rol oynuyor. Değerli metal işleyen, alan, satan firmalar olarak ciroların yüksek olmasının yanı sıra risklerin de yüksek olduğunu görüyoruz. Bu risklerden korunmak için profesyonel ekiplerle ve gerekirse danışmanlar ile çalışmanın önemli olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

BEKİR IRAK: YENİ YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

HES Kablo olarak geçen yıl yatırımlarına ara vermeden devam ettiklerini ve bu yıl bu yatırımların meyvesini almaya başladıklarını belirten Genel Müdür Bekir Irak, “2014 yılında AR-GE ve ÜR-GE’ye daha fazla yatırım yapmak için çalışacağız. Özellikle yalın üretim, 5S, Kaizen çalışmalarımıza ağırlık verdik. Kaliteli ürünün kaliteli çalışan ile mümkün olduğunu görüyoruz ve bu yıl personel eğitimlerimizi bir üst basamağa taşıyacağız. 2014 yılında yeni ürün grubumuz olan Solar Kabloların üretimine de başlandık. Bunun yanı sıra alüminyum iletken üretimi kapasite artışı ve yüksek gerilim kablo üretim tesisi yatırımlarını planlıyoruz. 2014’ün 2. yarısında üçüncü CV hattını da devreye alacağız.” dedi.

HES Kablo’nun geçen yılın performansından bahseden Yurtiçi Satış Müdürü Birol Yusuf Altıparmak ise, “2013 yılı HES Kablo adına başarılı bir yıl oldu. 2014 yılı 1. çeyrek verilerinin de aylık hedeflerimizin üzerinde seyrettiğini görüyoruz. Herhangi bir olumsuzluk olmaması halinde 2014 hedeflerine rahatça ulaşmayı planlıyoruz.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×