Yoğun çalışma ortamını terk edip Mordoğan'ın ilk butik otelini açtı

Ankara Hukuk Fakültesi mezunu Derya Okçelik, kendini turizme adadı. 'Doğa'nın içinde yaşama hayalini gerçekleştirmek için yoğun çalışma yaşamının ardından bir gecede İstanbul'u terk etti.

Yoğun çalışma ortamını terk edip Mordoğan'ın ilk butik otelini açtı
14 Nisan 2014 Pazartesi 14:38

Ankara Hukuk Fakültesi mezunu Derya Okçelik, kendini turizme adadı. 'Doğa'nın içinde yaşama hayalini gerçekleştirmek için yoğun çalışma yaşamının ardından bir gecede İstanbul'u terk etti. İzmir'de Yarımada'yı keşfetti. Gezmek için gelip "İşte burada yaşamalıyım" dediği Mordoğan'ın ilk butik oteli Mavi Keçi'yi 1.5 milyon lira yatırımla hizmete açtı.

ÇAN SESLERİ İLHAM VERDİ MAVİ KEÇİ DOĞDU
Yarımada'nın pek çok güzelliği yanında keçilerinin ayrı bir yeri vardır. Turizmci Derya Okçelik'i Mordoğan'a bağlayan da aslında keçiler oldu. Butik otel için yer arayışı sırasında Mordoğan'ın rüzgarlı tepesi olarak da bilinen Çatalkaya Mevkii'ne geldiğinde burada yalnızca kayalık ve 3 zeytin ağacıyla karşılaştı. "Burası olur mu?" diye düşünürken bu kez önünden geçen keçi sürüsünün çanlarından gelen sesler dikkatini çekti. Her birinin ayrı notalar eşliğinde çalan çanların seslerinin büyüleyici bir melodiye dönüştüğünü işittiğini ve aradığım yeri buldum" diyen Okçelik, butik otelinin temellerini atarak otelin adını da "Mavi Keçi" koydu.

KEÇİ İNADI

Eski bir Rum köyü ile yine eski bir Türk köyünün tam birleştiği noktada yer alan 'Mavi Keçi'nin kuruluş öyküsünü anlatan Derya Okçelik, "Çok zorlu bir doğanın içindeydik. Her yer taş, toprak; dikili ağaç bile yoktu. Yalnızca 3 zeytin ağacı vardı. Sadece keçilerin çıktığı bir tepedeydik. Keçiler, öyle sevimliler ki biliyorsunuz onların önüne yem koysanız bile yemezler. Onlar zorlu yerleri tercih eder, mücadelecidirler. Biz de onların mücadelesini örnek aldık. Aslında işin kolayına kaçıp düz ovada bir otel kurabilirdim ama rızkımızı yukarılarda aradık." dedi.

İLK BUTİK OTEL

15 dönümlük arazide 1.5 milyon lira yatırımla kurulan Mavi Keçi için çok çalıştıklarını ve Mordoğan'ın ilk butik otelini hizmete açtıklarını belirten Okçelik, "Elektrik yoktu, getirdik. İki yıl boyunca her noktasını kendi ellerimizle inşaa ettik. Yeri geldi usta bulamadık, heykeltıraş arkadaşım Ayhan Tomak'in katkılarıyla yılmadık yaptık." diye konuştu.

DOĞAL DETOKS KAMPI

Mavi Keçi Butik Otel'de herşey yüzde 100 doğal. Derya Okçelik, oteldeki sabunları bile kendilerinin yaptıklarına dikkat çekerek, "Yediğiniz herşey bu bölgede yetişiyor. Bahçemizin 500 metrekaresini de müşterilere ayırdık. Dileyenler orada kendileri domates, biber, salatalık yetiştirebiliyorlar. Hem toprakla uğraşıp hem de kendi ürünlerinin tadına bakabiliyorlar" dedi.

HER HAFTA SANAT ETKİNLİĞİ
Deniz, kum, Güneş'in ötesinde alternatif tatil imkanı sunduklarını belirten Derya Okçelik, "Yaz döneminde sanat atölyemizi açacağız. Gelenler her hafta farklı bir sanat koluyla karşılaşacaklar. Resim, müzik, heykel hatta makyaj eğitimi kursları açıyoruz. Tatil yaparken, kurslara da katılacaklar" diye konuştu. CİHAN

Yoğun çalışma ortamını terk edip Mordoğan'ın ilk butik otelini açtı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×