"Yeni başbakan döneminde de istikrar devam edecektir"

- TÜMSİAD Başkanı Doğan: - "Yeni bir başbakan döneminde de ekonomimizin sağladığı istikrar ve kalkınma evresi devam edecektir"

06 Mayıs 2016 Cuma 13:04

İSTANBUL (AA) - Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan, "22 Mayıs’ta yapılması planlanan Ak Parti Olağanüstü Kongresi sonrası yeni bir başbakan döneminde de ekonomimizin sağladığı istikrar ve kalkınma evresi devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Doğan, hükümet cephesinde yaşanan gelişmeler üzerine yaptığı yazılı açıklamada, ekonomide istikrarın devam edeceğini vurguladı.

Türkiye'nin son yıllarda önemli süreçlerden geçtiğini belirten Doğan, art arda gelen seçimler, terör olayları, Rusya ve bölge ülkelerde yaşanan krizler, mülteci sorunları gibi oldukça yoğun bir dönemin geride bırakıldığını ifade etti.

Bu yaşananlara rağmen ülke ekonomisinin gelişiminin durmadığını, yatırımların hız kesmeden devam ederken önemli reformların da hayata geçirildiğini aktaran Doğan, Yaşadığımız olaylar artık şunu gösteriyor ki ülkemizin güçlü, dirençli bir ekonomisi var. Aynı zamanda gittikçe büyüyen bir ekonomiye sahibiz. Bu gelişmeler bir istikrarın sonucudur ve 22 Mayıs’ta yapılması planlanan Ak Parti Olağanüstü Kongresi sonrası yeni bir başbakan döneminde de ekonomimizin sağladığı istikrar ve kalkınma evresi devam edecektir. Başbakan değişiminin gündemde olduğu yeni dönemde Türkiye için büyük önem taşıyan Avrupa Birliği (AB) ile vize görüşmeleri, bölge ülkeleriyle olan siyasi, sosyal ve ekonomik ilişkiler sürdürülmelidir. Reform paketlerinin ve ekonomik göstergelerimizin gelişiminin ve ürettiği faydaların sürekliliği artmaya devam etmelidir" değerlendirmesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×