Yatırım gurusu Mobius Türkiye’de fırsat arayışında

- Uluslararası piyasalarda “yatırım gurusu” olarak bilinen Franklin Templeton Yönetim Kurulu Başkanı Mark Mobius: -“Ben kişisel olarak Türkiye’ye daha yakından bakmamız gerektiğini düşünüyorum” -“Tabii ki oradaki yatırım fırsatlarını arıyoruz”

Yatırım gurusu Mobius Türkiye’de fırsat arayışında
28 Temmuz 2016 Perşembe 15:56

LONDRA (AA) – Uluslararası piyasalarda “yatırım gurusu” olarak bilinen Franklin Templeton Yönetim Kurulu Başkanı Mark Mobius, Türkiye piyasalarında yatırım fırsatı arayışında olduğunu söyledi.

Bloomberg televizyonunda “Seyir halinde” (On the move) programında gelişen piyasalara ilişkin soruları yanıtlayan Mobius Türkiye’de yatırım fırsatlarına ilişkin olumlu baktığını belirterek, “Ben kişisel olarak Türkiye’ye daha yakından bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Acele etmiyoruz şu anda, ama aynı zamanda tabii ki oradaki yatırım fırsatlarını arıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ABD Merkez Bankası Fed’in politika faizini azaltmak konusunda oldukça temkinli davranmasını beklediğini belirten Mobius, “Eğer faiz oranlarını artırırlarsa bu çok yavaş şekilde olacaktır.” dedi.

Dünyada gelir getirisi fazla olan yatırım araçları konusunda bir arayış olduğunu belirten Mobius, gelişmekte olan ülke tahvillerinin getirisinin gelişmiş ülke tahvillerine oranla daha yüksek olduğunun altını çizdi.

Mobius, “Yüksek getiri oranına sahip, oldukça iyi tahvillerin satın alınması için büyük bir fırsat var. Bu tahvilleri getirisi ABD doları ya da diğer önde gelen para birimlerinin getiri oranından daha yüksek seviyede.” ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×