Üniversiteli işçilere kadro müjdesi

Üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi talebiyle ilgili müjdeyi Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ek talebinden sonra hayata geçiriliyor.

Üniversiteli işçilere kadro müjdesi
03 Haziran 2015 Çarşamba 15:29

Üniversiteli işçilere kadro müjdesi! MEMUR-SEN talep etti Başbakan Davutoğlu onay verdi! Üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi talebiyle ilgili müjdeyi Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ek talebinden sonra hayata geçiriliyor.

Memur-Sen‘in, toplu sözleşme ve Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK) gündeme getirdiği üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi talebiyle ilgili müjdeyi Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi.

Memur-Sen'in toplu sözleşme ve KPDK'da dile getirdiği üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi talebi, 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ek talebinden sonra hayata geçiriliyor.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, "Üniversiteli işçi durumunda olanları, memurluğa almak gibi ki, bu kamuda hak talebiydi, bunu da değerlendiriyoruz, bunu da yapmayı planlıyoruz" diyerek Memur-Sen'in yapmış olduğu talebin haklılığını vurguladı ve sorunun çözümü için sinyali verdi.

SEÇİM SONRASI İKİ TALEP YERİNE GETİRİLECEK

19 Nisan'da Memur- Sen'in 5. Olağan Genel Kongresi'nde konuşan Başbakan Davutoğlu, 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ilerleme verileceğini söylemişti. Başbakan Davutoğlu tarafından verilen iki müjdenin seçimlerin ardından hayata geçirilmesi bekleniyor.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×