UND tırlarına "demokrasi çıkartmaları" yapıştırıldı

- UND yurt dışına çıkan tırlara "Türkiye'de demokrasi kazandı" yazılı çıkartmalar yapıştırarak Türk milletinin demokrasi zaferini Avrupa otobanlarında duyurmaya başladı - UND İcra Kurulu Başkanı Şener: - "Tanıtımımız dünya otoyollarında iyi bir tanıtım imkanı olacak"

UND tırlarına
28 Temmuz 2016 Perşembe 15:23

İSTANBUL (AA) - Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) yurt dışına çıkan tırlara "Türkiye'de demokrasi kazandı" yazılı çıkartmalar yapıştırarak Türk milletinin demokrasi zaferini Avrupa otobanlarında duyurmaya başladı.

UND yetkilileri, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa'ya geçiş yönü girişinde 2 tıra İngilizce "Türkiye'de demokrasi kazandı" çıkartmaları yapıştırdı.

Etkinlikte basın mensuplarına açıklama yapan UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, uluslararası kamuoyunun son dönemde 15 Temmuz ve sonrasında yaşanan "demokrasi destanı" konusunda eksik bilgilendirildiğini belirterek, "Türk milleti demokrasi tarihine geçecek büyük bir destanın mimarı oldu milletimiz. Ancak son dönemde özellikle uluslararası kamuoyunda bu destana ilişkin haksız yorumlar, haksız değerlendirmeler çokça yer alıyor. Bunları düzeltme ihtiyacı var.

UND olarak Avrupa'yı dolaşan ve yılda 500 bin sefer yapan 65 bin tıra İngilizce "Democracy Wins in Turkey" yazılı çıkartmalar yapıştıracaklarını belirten Şener, "Demokrasimiz 14 Temmuz'a göre daha güçlü, üzerindeki gölge kalktı. Ekonomimiz 15 Temmuz öncesindeki gibi sapasağlam ayakta. Bu afişlerin yanı sıra ayrıca Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) hazırladığı 'Potansiyelini Keşfet' (Discover the Potential) yazılarını da tırlarımızın arka kapağına yapıştırıyoruz. Bu dünya otoyollarında iyi bir tanıtım imkanı olacak." bilgilerini verdi.

Şener, 65 bin tırın tamamına yazıların yapıştırılması için üye taşıma şirketlerine ve sınır kapılarına çıkartmaların gönderileceğini kaydetti.

Türkiye'nin Avrupa'nın 7. büyük ekonomisi olduğunu söyleyen Şener, Türkiye ekonomisinin Avrupa'nın en fazla ithalat yaptığı 3. ülke ekonomisi olduğunu kaydetti.


- "Ekonomimiz ve demokrasimizin bu dönemi de güçlenerek aşacağına inancımız tamdır"


Türkiye’nin potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu, bu konunun bütün uluslararası platformlarda dile getirilmesi gerektiğini dile getiren Fatih Şener , şöyle devam etti:

"Sektörümüz, demokrasi direnişimizin uluslararası kamuoyunda doğru anlaşılabilmesi için elinden gelen katkıyı sağlamakta kararlıdır. Uluslararası muhatapları nezdinde doğru bilgilendirmeye yapan UND olarak, tüm kurum ve kuruluşlarımızı eş güdüm içerisinde yabancı muhataplar nezdinde doğru bilgilendirme çalışmalarına destek olmaya davet ediyoruz. Ekonomimiz ve demokrasimizin bu dönemi de güçlenerek aşacağına olan inancımız tamdır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×