Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi 7 Şubat'ta yapılacak

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Rumelili Yönetici İşadamı ve Sanayicileri Derneği (RUMELİSİAD) tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen ve yalnızca Türkiye’de.

Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi 7 Şubat'ta yapılacak
27 Ocak 2014 Pazartesi 12:53

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Rumelili Yönetici İşadamı ve Sanayicileri Derneği (RUMELİSİAD) tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen ve yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası çapta geniş yankı bulan Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi’nin ikincisine sayılı günler kaldı.

    Ekonomi Bakanlığı’nın partnerliğinde, Başbakanlık ve Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından desteklenen ve 7 Şubat tarihinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan dev zirve öncesinde, RUMELİSİAD hazırlıklılarını büyük bir titizlikle sürdürüyor.

    Türkiye dahil 12 Balkan ülkesinden devlet bakanları, dış ticaret müsteşarları, ekonomik oda başkanları, Balkan ve Türk sanayici iş adamları ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi 2014’ün, Türkiye ve Balkanlar arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilere önemli katkı sağlaması hedefleniyor.

    Uluslararası, ulusal ve yerel bazda çok sayıda basın mensubunun katılması beklenen zirvenin içeriğinde; bilgilendirme konferansları, ticari heyet görüşmeleri, ülke tanıtım masaları ve fuar alanlarının yer alacak.

    Çalışmalar hakkında bilgi veren RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcı, bu yıl 2.si düzenlenecek olan Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi’ne sayılı günler kala tatlı bir heyecan içerisinde olduklarını ifade etti. Zirve hazırlıklarının son aşamaya geldiğini aktaran Kırcı, Türkiye ve Balkanlar’dan çok sayıda özel konuğun katılacağı zirvenin hem RUMELİSİAD, hem de katılımcı ülkeler açısından son derece verimli geçeceğine inandığını söyledi. Zirvenin hedeflenen içeriği konusunda büyük bir beklenti içerisinde olduklarını belirten Kırcı, Balkan ülkeleriyle köprü görevi rolünü sürdürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×