TZOB Genel Başkanı: TMO, buğdayın maliyetini düşünerek fiyat açıklamalı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar buğday fiyatlarıyla ilgili üretimde düşüş olduğunu belirterek "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), bu sene doğal afetleri dikkate almak suretiyle, üreticinin maliyetini düşünerek...

TZOB Genel Başkanı: TMO, buğdayın maliyetini düşünerek fiyat açıklamalı
20 Haziran 2014 Cuma 15:38

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar buğday fiyatlarıyla ilgili üretimde düşüş olduğunu belirterek "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), bu sene doğal afetleri dikkate almak suretiyle, üreticinin maliyetini düşünerek bir fiyat açıklamalı.’’ dedi.

TZOB genel merkezinde gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından soruları cevaplayan Şemsi Bayraktar buğday fiyatlarıyla ilgili, "Buğdayda bu sene üretimde düşme var. Dolayısıyla TMO'nun fiyat açıklayıp açıklamayacağını bilmiyorum. Şu ana kadar TMO buğday fiyatı açıklamadı. Ama TMO fiyat açıklayacaksa, bu sene doğal afetleri dikkate almak suretiyle ve doğal afetlerin üreticimize yüklediği maliyeti dikkate almak suretiyle, üretici maliyetini düşünerek bir fiyat açıklamak zorunda. Yani geçmiş dönemlerdeki fiyattan farklı olarak fiyat açıklamak durumunda. Üreticiyi tatmin edecek bir fiyat açıklar diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×