TÜRKONFED’den Soma için başsağlığı mesajı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, Soma Kömür İşletmeleri’nde meydana gelen kazayla ilgili başsağlığı mesajı yayınladı.Onatça, mesajında şunları kaydetti: “Soma Kömür İşletmeleri’ndeki...

TÜRKONFED’den Soma için başsağlığı mesajı
14 Mayıs 2014 Çarşamba 17:23

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, Soma Kömür İşletmeleri’nde meydana gelen kazayla ilgili başsağlığı mesajı yayınladı.

Onatça, mesajında şunları kaydetti:

“Soma Kömür İşletmeleri’ndeki kazada can kayıplarımızı ve göçük altında kalan madencilerimizin bulunduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendik. Yaşanan bu elim durumla ilgili kelime bulmakta zorlanıyoruz. Ne bizler ne de dünyada hiç kimse Avrupa Birliği’ne namzet bir ülkeye bu durumu yakıştıramıyor. İş güvenliği konusu sadece iş dünyası temsilcilerine sorumluluklar, cezalar yüklemekle olmuyor. Bu yönde bütün kesimlerin yeni bir yönteme ihtiyacı olduğu açık. Yaşanılan bu feci ve üzücü olayın tekrar etmemesini temenni ediyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Mahsur kalan madencilerimizin de sağlıklı olarak aramızda görmeyi arzu ediyoruz.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×