TÜRKONFED’den Avrupa'ya açık mektup

- Türkiye’nin yurt dışındaki negatif algısına yönelik çalışma başlatan TÜRKONFED, UEAPME Başkanı ve 65 üye kuruluş üzerinden 12 milyon şirket ve 55 milyon işverene açık mektup göndererek ülkedeki gelişmeleri değerlendirdi

TÜRKONFED’den Avrupa'ya açık mektup
19 Ağustos 2016 Cuma 11:13

İSTANBUL (AA) - Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), üyesi olduğu Avrupa KOBİ Birliğine (UEAPME) bir mektup göndererek, Türkiye’nin demokrasiye bağlılığını güçlü bir şekilde gösterdiğini vurguladı.

Konfederasyonun açıklamasına göre, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye’nin yurt dışındaki negatif algısına yönelik çalışma başlatan TÜRKONFED, üyesi olduğu UEAPME Başkanı Ulrike Rabmer-Koller ve 65 üye kuruluş üzerinden 12 milyon şirket ve 55 milyon işverene açık bir mektup göndererek Türkiye’deki son gelişmeleri değerlendirdi.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu imzalı mektupta 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminin, toplumun tüm kesimlerinin birlik ve dayanışması ile bertaraf edildiği, siyasal ve kamusal alanda sağlanan uzlaşı ile Türkiye’nin demokrasiye olan bağlılığının güçlü bir şekilde gösterildiği vurgulandı.

Mektupta, ekonomik istikrarın korunduğuna dikkat çekilirken, AB standart ve değerleri ile uyum içerisinde kurumsal ve yapısal reform gündeminin hız kesmeden sürdürüleceği beklentisi paylaşıldı.

Avrupa demokrasilerinin karşı karşıya olduğu zorluk ve fırsatlara işaret edilen mektupta, tam üyelik müzakereleri kapsamında AB ve Türkiye arasında politika koordinasyonun derinleştirilmesinin ortak fayda ve sorun alanlarını ele almak için en güvenilir ve etkili araç olmaya devam ettiği yinelendi.

Mektupta ayrıca TÜRKONFED’in ortak vizyon ve hedeflerin hayata geçirilmesi için çalışmalarını sürdüreceği de not edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×