Türk yapımı Orta Çağ oyununa sıra dışı tanıtım

- Dünyada yaklaşık 10 milyon kişi tarafından oynanan, Türkiye'de geliştirilen tüm PC oyunları içinde bugüne dek en yüksek satış rakamını yakalayan Mount&Blade: Warband'in oyun konsolu versiyonları tanıtıldı - Oyundaki figürlerin gerçeğe dönüştüğü tanıtım mizanseni büyük ilgi çekti

Türk yapımı Orta Çağ oyununa sıra dışı tanıtım
20 Eylül 2016 Salı 15:21

Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız da dünya çapında başarılara imza atmış bir firmanın lansmanına ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Hacettepe Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Candan Gökçeoğlu ise oyun sektörünün 2015'te yaklaşık 110 milyar dolarlık bir hacme ulaştığına, bunun klinik araştırmalara ayrılan kaynağın üzerinde bulunduğuna dikkati çekti.

Oyun geliştirmenin katma değerli bir Ar-Ge sürecine karşılık geldiğine değinen Gökçeoğlu, bu çabaların, aynı zamanda savunmadan sağlığa uzanan birçok alana katkıda bulunduğunu söyledi

Konuşmaların ardından, oluşturulan Orta Çağ mizanseninde ordular karşı karşıya geldi. Oyuncu Cemal Hünal, temsili olarak kullandığı oyun konsolu ile ordulardan birini kontrol etti. Hünal'ın talimatlarıyla hareket eden, at binen, kılıç kullanan, dönemin kostümlerini giyen oyuncular rakiplerini alt etmeye çalıştı. Oyunda yaşanan deneyimin ete kemiğe büründüğü mizansen ilgiyle izlendi.

Tanıtıma katılanlar da alanda kurulan konsollarla oyunu deneyimleme fırsatı yakaladı.

Oyunun konsol sürümü, oyuncuları, 32 kişiye kadar destekleyen çok oyunculu Orta Çağ savaşlarının heyecanına çağırırken, geliştirilmiş görsel efektler, iyileştirilmiş doku detayları ve sesli komut sistemi ile de göz dolduruyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×