Türk mobilyacılardan 1,5 milyar tüketiciyi kapsayacak tanıtım

10-15 Ocak 2017 İstanbul'da düzenlenecek İstanbul Mobilya Fuarı 2017'nin dünya mobilya trendlerini belirleyecek

Türk mobilyacılardan 1,5 milyar tüketiciyi kapsayacak tanıtım
14 Eylül 2016 Çarşamba 10:58

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ve TÜYAP iş birliğiyle 10-15 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB) düzenlenecek.

MOSDER'den yapılan açıklamaya göre, Beylikdüzü TÜYAP'ta 13'üncüsü düzenlenecek fuar, 1000 markanın sergileyeceği binlerce yeni ürün ve konuşmacılarıyla 2017 yılının dünya mobilya trendlerini belirleyecek.

Avrasya Bölgesinin en büyüğü, dünyanın en önemli üçüncü mobilya fuarı olan İSMOB, 14 salon ve 120 bin metrekarelik alanda 1000'den fazla markanın ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunacak. Fuarda, oturma odasından çocuk odasına, yatak odasından ofis mobilyasına kadar 2017'ye damgasını vuracak binlerce yeni ürün ilk kez sergilenecek.

"Fuar, 1,5 milyar tüketiciyi kapsıyor"

Açıklamada, konuya ilişkin görüşlerine yer verilen TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, İSMOB'un sadece Türkiye değil dünya mobilya sektörü için çok önemli bir buluşma noktası olduğuna dikkati çekerek, 2016 yılının başında 12'ncisi düzenlenen fuarda 107 ülkeden 132 bin 476 sektör profesyonelinin ağırlandığını anımsattı. Mobilya sektörünün ve İSMOB'un başarısını 2017'de perçinlemek için bu yılki tanıtım çalışmalarına erken başladıkları bilgisini veren Ersözlü, ilk rotalarının yurt dışı olduğunu, dünyanın önde gelen ülkelerindeki ilgili fuar ve makamları ziyaret ederek yakın ilişkiler kurduklarını, Milano ve Moskova'da tanıtım çalışmaları yaptıklarını, Almanya'da da önemli bir basın toplantısı düzenleyeceklerini aktardı.

Ersözlü, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türkiye'nin mobilya sektörünün kalbinde yer almasını sağlayan İSMOB'un yurt dışı tanıtım çalışmalarını 1,5 milyar nüfusu içine alan geniş bir coğrafya içinde gerçekleştiriyoruz. TÜYAP'ın Kahire, Sofya, Tahran, Moskova, Tiflis ve Üsküp'te faaliyet gösteren 6 yurt dışı ofisi, Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Çin, Tayvan, Hindistan ve Kore'de bulunan 20'nin üzerinde yurt dışı temsilcilik ağı ile birlikte katılımcı ve ziyaretçiye yönelik doğrudan yürüttüğü tanıtım ve pazarlama çalışmaları yürütüyoruz. Çalışmalarımızın temelinde Türkiye'den 1-3 saatlik uçuş mesafesinde yaklaşık 60 ülkeyi kapsayan bir strateji yatıyor. 2017'de rekorlarımızı egale edip, 10-15 Ocak 2017 tarihlerinde dünya mobilya trendlerinin belirlendiği adres olacağız."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×